Nawigacja

 • Podsumowanie pierwszego półrocza

  W przeddzień rozpoczęcia ferii zimowych, podsumowaliśmy wyniki uzyskane przez Naszych Uczniów w pierwszym półroczu Roku Szkolnego 2017/18.

   

  Nauczyciele poszczególnych przedmiotów rozdali nagrody, dyplomy i wyróżnienia w konkursach, które odbywały się w Naszej Szkole i poza Jej murami.

  Samorząd Szkolny podsumował też swoje działania. Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć!

                                             

 • Życie na innych planetach

  Na zdjęciach możecie zobaczyć wyróżnione prace konkursowe. Konkurs dotyczył życia na innych planetach. Uczniowie mieli za zadanie wykonać dowolną techniką przybysza z innej planety oraz opisać jego przystosowania do warunków panujących na danej planecie. Praca zwycięska, to pijący soczek kosmita z Wenus, wykonany przez uczennice: JulkęLizińczyk i Zuzę Chmaj z VIb. 

  Pozostałe prace zostały wyróżnione i są to:

  Piotr Brzeziński Vb i jego czarna istota z bazaltowej planety.

  Szymon Wirkus i Norbert Szuchniewicz z IVb i ich ludzik Ben, który posiada strzelbę wytwarzającą pole siłowe, chroniące go przed odłamkami skał.

  „Móztynktonologos” Magdy Borek z VIb. Magda opisuje go tak - „Moja istota zamiast mózgu posiada tzw. móztynkt oraz nieznany dotychczas tzw. układ lustrzany oraz nawyk wyczuwania prędkości światła. Światło w tym układzie jest potrzebne do wyrywania nowych planet. Na czole posiada kryształ przez który przenika światło. Wydala żelazo i ołów. Z najstarszego ołowiu powstaje pasożyt, którego nasz kosmita wyczuwa, łapie i pożera aby mógł się rozmnażać i żyć dalej.”

  My dorośli już nie mamy takiej fantazji, no… może za wyjątkiem pisarzy science-fiction.

 • Video-eko blog

  Zapraszamy do sledzenia naszego szkolnego video-eko bloga na you tube.

  Najnowszy odcinek kręciliśmy w zakładach odzyskujących części ze zużytych telewizorów.
   

   

  A tu znajdziecie rozmowę z ekspertem w zakładach zajmujących się recyklingiem lampek choinkowych. Pamietajcie, aby wyrzucać wasze zaużyte lampki choinkowe wyłącznie do specjalnych pojemników na elektrosmieci. LAMPKI CHOINKOWE TO TEŻ ELEKTROŚCMIECI!

   

   

  Obejrzyjcie także nasze życzenia świateczne i podsumowanie roku 2017.

   

 • KANGUR MATEMATYCZNY

  Zapisy na konkurs do 30 stycznia u nauczyciela matematyki

  (w przypadku klas 2 i 3 u wychowawcy).

  Przelewów dokonują skarbnicy, a nie osoby indywidualne na konto Raziców. 

  ( do 30 stycznia).

 • Szanowni Państwo,

  W związku z trwającym sezonem grypy, przypominamy o zachowaniu podstawowych zasad profilaktyki zakażeniom wirusem grypy i innym infekcjom górnych dróg oddechowych.

  Według najnowszych danych NIZP-PZH tylko w okresie od 23 do 31.12.2017r. wykryto 90 103 zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę w Polsce. Z czego 19 453 zachorowań na terenie województwa Mazowieckiego (średnia dzienna zapadalność wynosi 40,28 na 100 tys. ludności). Początek sezonu grypowego 1-30 listopad 2017r. w Mazowieckim przyniósł 91 292 nowych zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne, z czego w Warszawie zgłoszono 17 116 przypadków.

  Zwracamy się do Państwa z prośbą o zapoznanie się z poniższymi informacjami:

  grypa_20172018.pdf

  GRYPA_Lekarz_ulotka_final.pdf

   

 •  

  W dniu 9 stycznia 2018r. odbędą się zabrania wychowawców klas z rodzicami. 

  Zapraszam do zapoznania się z poniższym harmonogramem według, którego w tym dniu będą odbywać się spotkania. 

  Zebranie_9._01._2018.docx

   

 •  

  Wyniki szkolnego konkursu na Najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. 

  I miejce Wiktoria Bińskowska  kl. 6b

                Zoriana  Hrynchyshyn  kl. 7d

  II  miejsce Kamila Pakuła 7c, Paulina Pakuła klasa 4b Milena Pakuła 2 c

                 Kornelia Gurbała kl.5d

  III miejsce Julia Lizińczyk kl.6b

                  Piotr Brzeziński kl. 5b

  Serdecznie gratulujemy ! 

   

  Zoriana Hrynchyshyn 7c 

     

     Wiktoria Bińkowska 6b

   

  Kamila Pakuła 7c, Paulina Pakuła 4b,Milena Pakuła 2 c

    

  Korneli Gurbała 5d

     

  Julia Lizińczyk 6b

   

   Piotr Brzeziński 5b

 •  

  W naszej szkole w dniu 15 grudnia 2017r. zostały przeprowadzone eliminacje do  warszawskiego konkursu wiedzy ze Starego Testamentu - Księga Wyjścia.

  Na podstawie napisanego testu do kolejnego etapu zostały zakwalifikowane z największą ilością punktów 60/60  uczennice:

  Sara Dziarnowska z klasy 4c

  Marysia Tolsdorf z klasy 5d

  Martyna Sasin 59/60 punktów. 

  Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki! 

 •  

     SZANOWNI   RODZICE . Dokonując przelewu za obiady bardzo prosimy o dokładne wpisywanie wszystkich danych ucznia: imię, nazwisko, klasa, koniecznie miesiąc i dokładną kwotę.  
    

  OPŁATY ZA OBIADY STYCZEŃ  2018

   Klasy 0  bez ferii    12dni  x 5,50zł=    66zł
   Klasy 0  z  feriami  22 dni  x  5,50zł =   121zł.

  Nauczyciele  12dni x 5,50zł  = 66zł
  Klasy 1-7      12 dni x 3,50zł = 42zł


  Za styczeń  płacimy od 2 do 5 stycznia. Proszę zrobić wszystkie odliczenia w m-cu styczniu /wycieczki, odwołane nieobecności/. 

 •  

    Święta to najbardziej rodzinny i magiczny czas w roku, gdy składamy sobie życzenia, zasiadamy przy wspólnym stole, na chwilę zapominamy o problemach i waśniach. Dlatego na czas Bożego Narodzenia życzymy Państwu  zdrowia i pogody ducha, byście mogli w pełni cieszyć się tym niezwykłym czasem.  Kolejny zaś rok niech będzie pełny  pokoju oraz czasem realizacji osobistych zamierzeń. 

  Dyrektor szkoły

  wraz z gronem pedagogicznym 
   

 • Wolontariat Uczniów Naszej Szkoły - Warsztaty Kreatywne

  W ubiegły piątek Nasi Uczniowie uczestniczyli w Warsztatach Kreatywnych rozwijających idee wolontariatu.

  Chętni Uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariusza wzięli udział w zajęciach przygotowanych i poprowadzonych przez Panią Dagmarę Gortych, specjalistę i trenera Centrum Edukacji Obywatelskiej. Celem tej aktywności było zapoznanie kolejnej grupy Uczniów Naszej Szkoły z zagadnieniami dotyczącymi sposobów pomocy innym.

  Kształtowanie wrażliwości na potrzeby innych, empatii, dobroduszności - to główne cele działań Uczniów Szkolnego Klubu Wolontariusza. Czterogodzinne zajęcia upłynęły niepostrzeżenie, bo były bardzo interesujące i pochłonęły Naszych Uczniów bez reszty! Opracowaliśmy wiele niełatwych zagadnień, a to wszystko w radosnej, niczym nieskrępowanej atmosferze zabawy.

  Monika Ubyszewska i Marcin Baj

 •    

      Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

      W tym roku nasza szkoła uczciła obchody Dnia Pluszowego Misia w dniu 11 grudnia 2017r.  Uczniowie klas I i II zostali zapoznani z historią znanej na całym świecie maskotki - Teddy Bear, obejrzeli również przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy 2b  pt. "Urodziny Puchatka". Następnie na poziomach klas uczniowie wzięli udział w rozgrywkach międzyklasowych. Zadania wcale nie były łatwe. Trzeba było wykazać się wiedzą nie tylko praktyczną, ale również teoretyczną. Skoki Tygryska, zagadki muzyczne mądrej Sowy, to tylko nieliczne zadania, które musieli wykonać przedstawiciele klas. Wśród klas 1 najlepsza okazała się klas 1c, a wśród klas 2 - klasa 2a. Hymnem tego dnia stała się znana wszystkim Puchatkowiczom piosenka pt. " Kilku kumpli weź". 

 •  

     W grudniu w naszej szkole zakończyły się dwie akcje charytatywne organizowane przez klasę 2b. Po raz pierwszy w tym roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji mikołajkowej " Mikołajki jak z bajki". Zbieraliśmy rzeczy dla pacjentów Wojewódzkiego Szpitala w Kielcach- oddział onkologii dla dzieci. Udało nam się zebrać ogromną ilość książek, gier edukacyjnych, puzzli, maskotek itd. Wszystkie prezenty zostały dostarczone na czas ( 5 grudnia) , dzięki czemu w dniu 6 grudnia mali pacjenci zostali obdarowani prezentami przygotowanymi przez Was drodzy Mikołaje. 

  https://web.facebook.com/events/334814570324695/?active_tab=discussion

  Kolejną akcją do, której przyłączyła się nasza szkoła to Ogólnopolska akcja "Szlachetna paczka". W tym roku po raz trzeci udało nam się pomóc tym najbardziej potrzebującym. Mieliśmy naprawdę niedużo czasu - tylko 5 dni, ale jak zwykle stanęliśmy na wysokości zadania i udało nam się zebrać wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy dla wybranej rodziny. 

  W tym  roku wyjątkowo miałam okazję spotkać się osobiście z rodziną, aby móc przekazać jej wszystkie paczki. Pani Martyna nie kryła łez i sam Kuba był również ogromnie wzruszony ilością prezentów jakie dostał. 

  W imieniu wszystkich obdarowanych bardzo serdecznie DZIĘKUJĘwszystkim darczyńcom. 

  Magdalena Lizińczyk 

   

 • Samorządna Młodzież 2.0! - trzecia odsłona

  13 listopada br. uczniowie Naszej Szkoły uczestniczyli w drugiej sesji programu przygotowanego przez Biuro Edukacji M. ST. Warszawy pt. "Samorządna Młodzież 2.0". Pod kierunkiem specjalistów, uczniowie przygotowywali własne projekty do Budżetu Partycypacyjnego 2018. Swoje pomysły konsultowali z przedstawicielami Policji oraz pracownikami Urzędu Miasta, którzy bezpośrednio odpowiadają za realizację projektów. Warsztaty Kreatywne zgromadziły młodzież z wielu szkół naszej dzielnicy. Następnym krokiem będą spotkania i zajęcia dla uczniów bezpośrednio w Naszej Szkole. Odbędą się one w styczniu 2018 roku i na pewno o nich napiszemy!

  Marcin Baj

 • "Twoja krew, moję życie"- szkolny konkurs

   

     W bieżącym roku szkolnym Nasza Szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiego edukacyjnego projektu promującego honorowe krwiodawstwo. Uczniowie uczestniczyli w zajęcia z wykorzystaniem materiałów przekazanych przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.W ramach akcji "Twoja krew, moje życie " obejrzeli m.in. film edukacyjny, otrzymali gadżety i ulotki edukacyjne ,dostosowane do potrzeb rozwojowych uczniów. Wraz z organizatorami wyrażamy przekonanie ,iż dzięki temu uda nam się zachęcić jak największe grono rodziców,opiekunów do powiększenia kręgu Honorowych Dawców Krwi.


  W związku z  udziałem w akcji "Twoja krew, moje życie" ogłaszamy , iż 8 stycznia ( poniedziałek) o 8:00 w sali 43 odbędzie się szkolny konkurs dla uczniów klas 4-7 zatytułowany " Krew, która ratuje życie" Osoby zainteresowane udziałem zgłaszają się do 22 grudnia do Pani Iwony Skiba- Kołodziejczyk.
   

 •  

  Jak co roku w naszej szkole organizujemy szkolny konkurs na najladniejszą szopkę. Prace opisane proszę przynieść do 18.12.2017 r do Szkolnej Bibloteki. 

  Nauczyciele religii 

 • Wolontariat Uczniów Naszej Szkoły - świąteczna zbiórka żywności

  Uczniowie z Naszego, Szkolnego Klubu Wolontariusza po raz pierwszy wzięli udział w świątecznej zbiórce żywności, której patronowało Tesco. Nasi Uczniowie postanowili się przyłączyć i w trakcie całego weekendu zachęcali klientów hipermarketu do podzielenia się żywnością.

  Jak poinformowało Tesco: "Podczas zbiórki żywności wspólnie zebraliśmy 101 ton żywności, co oznacza 240 476 posiłków, czyli aż o 25% więcej niż w ubiegłym roku."

  Gratulujemy Naszym Uczniom szczodrości serca i zaangażowania w pracę dla potrzebujących!

  Monika Ubyszewska, Marcin Baj

 • 12 grudnia odbył się w naszej szkole już XVI Dzielnicowy Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział 38 małych artystów z 12 szkół naszej Dzielnicy:

  • Szkoła Podstawowa nr 163
  • Szkoła Podstawowa nr 255
  • Szkoła Podstawowa nr 60
  • Szkoła Podstawowa nr 185
  • Szkoła Podstawowa nr 143
  • Szkoła Podstawowa nr 215
  • Szkoła Podstawowa nr 246
  • Szkoła Podstawowa nr 312
  • Szkoła Podstawowa nr 120
  • Szkoła Podstawowa nr 168
  • Szkoła Podstawowa nr 374
  • Szkoła Podstawowa nr 141

  Celem konkursu jest ujawnianie młodych talentów recytatorskich, pobudzenie aktywności artystycznej, popularyzacja literatury i kształtowanie nawyku czytania.

  Zmagania konkursowe oceniało Jury w składzie:

  - Pani Hanna Niewiadomska –autorka wierszyków i tekstów piosenek dla dzieci.

  - Pani Ewa Kosiorek – doradca metodyczny w zakresie edukacji wczesnoszkolnej m.st. W-wy

  - Pani Agnieszka Tertel – trener personalny

  - Pani Agnieszka Banach – logopeda

  Jury miało nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców konkursu. Poziom był, bowiem wysoki i wielu uczniów doskonale recytowało.

  Werdykt Jury był następujący:

  I miejsce Natalia Frieske SP 279

  II miejsce Krzysztof Dybus SP 143

  III miejsce Konstanty Dobies SP141

                    Aleksander Zybrant SP 312                

  Wyróżnienia:

  Gabriela Piekarczyk SP 163

  Wojciech Grzelak SP 312                      

  Olga Leśniewska SP 215                      

  Marcin Dalecki SP 312                      

  Laureatką Nagrody Publiczności została Natalia Frieske z SP 279

  Serdecznie gratulujemy!

 • V Dzielnicowy Dzień Wolontariusza

  Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

  5 grudnia br. odbyła się uroczystość z okazji V Dzielnicowego Dnia Wolontariusza. Nasza Szkoła była współorganizatorem tego ważnego przedsięwzięcia. Finał całorocznej działalności wolontariatu Dzielnicy Praga-Południe - w tym Naszej Szkoły - odbył się na Uniwersytecie Humanistyczno-Społecznym SWPS przy ul. Chodakowskiej. Uroczystą Galę rozpoczął występ Naszego Szkolnego Chóru, który wprowadził wszystkich gości w niezwykłą atmosferę. Wraz z Panią Dyrektor Zofią Filip, uczniów Naszej Szkoły przygotowali Pani Monika Ubyszewska, Pan Mirosław Mozol i Pan Marcin Baj. Od pierwszych dni nowego roku szkolnego, Uczniowie z całą mocą angażują się w działalność na rzecz potrzebujących i Koło Młodego Wolontariusza pracuje pełną parą!

 •  Święto Szkoły 

  W dniu 24 listopada obchodziliśmy Święto Szkoły. W uroczystości wzięli udział żołnierze batalionów „Gustaw” i „Harnaś”, przedstawiciele Rady Rodziców, laureaci konkursów dzielnicowych, harcerze, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie oraz rodzice. Gośćmi honorowymi były panie Stanisława i Grażyna Kojro – żona i córka ppor. Waldemara Kojro, którego twórczość zaprezentowaliśmy w części artystycznej.

  W czasie uroczystości laureatom konkursów dzielnicowych „Zakazane piosenki” oraz „Powstanie Warszawskie w oczach dziecka”wręczono nagrody i dyplomy. Rozstrzygnięto także szkolny konkurs historyczno-literacki „Patroni wzorem młodych pokoleń”, w którym uczniowie klas VII przedstawili sylwetki żyjących żołnierzy batalionów „Gustaw” i „Harnaś”.Goście mieli możliwość posłuchać„zakazanych piosenek” w najpiękniejszym wykonaniu dzieci oraz obejrzeć nagrodzone prezentacje.

  Wzruszający program artystyczny przygotowany przez p. Małgorzatę Gromak-Kołowiecką oraz p. Mirosława Mozola zaprezentowali uczniowie klas V, VI i VII oraz chór szkolny. Usłyszeliśmy teksty jednego z żołnierzy batalionu „Gustaw” – ppor. Waldemara Kojro. Były to wiersze pisane na gorąco w czasie powstania warszawskiego oraz fragmenty pamiętnika tworzonego w latach 1944–1956. Uczniowie przedstawili również sylwetkę por. „Juliusza”, czyli Zygfryda Marii Urbanyi, dowódcy plutonu nr 1908, który po jego śmierci nazwany został Oddziałem Specjalnym „Juliusz”.

  W naszej uroczystości przypomnieliśmy zaledwie kilka nazwisk i historii żołnierzy batalionów „Gustaw” i „Harnaś” –  zmarłych i żyjących Patronów naszej szkoły. To, co dla nas jest historią, dla nich było życiem. Za wszystko, co zrobili i wciąż dla nas czynią, serdecznie dziękujemy! Dla nas są wzorem!

   

   

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 279 im. Batalionów Armii Krajowej "Gustaw" i "Harnaś"
  Szkoła Podstawowa Nr 279
  ul. Cyrklowa 1
  04-044 Warszawa

  REGON:000801384
  NIP: 113-19-22-976
 • 22 810-35-44
  fax: 22 810-35-44

Galeria zdjęć