• Procedura wydawania duplikatów

•                                                                                                Warszawa, 1 września 2014r.

Procedura wydawania duplikatów legitymacji szkolnych, świadectw szkolnych oraz pobierania opłat za te czynności w Szkole Podstawowej nr 279

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2010r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych (Dz. U. Nr 97, poz. 624).

Ustawa z dnia 16 listopada 2006 roku o opłatach skarbowych (Dz. U. Nr 225, poz. 1635).

I.  Zasada wydawania duplikatów legitymacji szkolnej.

1. W przypadku utraty oryginału legitymacji szkolnej rodzice ucznia mogą wystąpić do dyrektora szkoły z podaniem o wydanie duplikatu legitymacji szkolnej z podanie przyczyny ubiegania się o duplikat.

Załącznik nr 1 do pobrania w sekretariacie szkoły lub stronie internetowej

Załącznik_nr_1_duplikat_legitymacja.docx

2. Do podania należy dołączyć podpisane, aktualne zdjęcie legitymacyjne (imię, nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania) oraz dowód opłaty.

3. Za wydanie duplikatu legitymacji szkolnej pobiera się opłatę w wysokości równej kwocie opłaty skarbowej od poświadczenia własnoręczności podpisu tj. 9 zł.

II.  Zasada wydawania duplikatów świadectw szkolnych.

1. W przypadku utraty oryginału świadectwa szkolnego rodzice ucznia lub pełnoletni absolwent może wystąpić do dyrektora szkoły z podaniem o wydanie duplikatu świadectwa szkolnego z podaniem przyczyny ubiegania się o duplikat.

Załącznik nr 2 do pobrania w sekretariacie szkoły lub stronie internetowej

Załącznik_nr_2_duplikat_świadectwa.docx

2.  W podaniu należy określić rodzaj świadectwa ukończenia szkoły, rok ukończenia, klasę oraz dołączyć dowód opłaty.

3. Za wydanie duplikatu świadectwa szkolnego pobiera się opłatę w wysokości równej kwocie opłaty skarbowej od legalizacji dokumentu tj. 26 zł.

III.  Powyższe opłaty należy wnosić na konto.

Nr rachunku: 73 1030 1508 0000 0005 5079 8026

-z dopiskiem: opłata za duplikat