• Regulamin stypendium naukowego

• WEWNĄTRZSZKOLNY REGULAMIN PRZYZNAWANIA

STYPENDIUM NAUKOWEGO

UCZNIOM SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 279

IM. BATALIONÓW AK "GUSTAW" I "HARNAŚ"

Podstawa prawna: Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 4 sierpnia 1993r. (Dz.U. z 1993r. nr 74 poz.350 z późniejszymi zmianami) w sprawie warunków, form, trybu przyznawania i wypłacania oraz wysokości pomocy materialnej dla uczniów.

Na zakończenie każdego roku szkolnego, po klasyfikacji końcoworocznej komisja powołana przez dyrektora szkoły podejmuje decyzję o przyznaniu stypendium naukowego dla uczniów klas piątych.

Kandydaci do stypendium muszą spełniać następujące warunki:

1. Na koniec roku szkolnego otrzymali średnią ocen co najmniej: 5,0* oraz wzorową ocenę zachowania.
          2. W ciągu roku szkolnego aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły.
          3. Zdobyli autorytet w środowisku własnej klasy i szkoły dzięki właściwemu stosunkowi do nauczycieli, pracowników szkoły, rówieśników i młodszych kolegów.

* Zespół do przyznawania stypendium naukowego może podjąć każdorazowo decyzję o zmianie średniej ocen.

Regulamin Przyznawania Stypendium Naukowego uchwaliła Rada Pedagogiczna w dn. 8 listopada 2012r.