• Omnibusek

• 15.03.24 w ramach projektu WARS i SAWA odbył się szkolny konkurs wiedzy dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. W konkursie uczestniczyły dzieci z klas drugich i trzecich, które przeszły eliminacje klasowe. Przed spotkaniem uczniowie mieli możliwość przez trzy tygodnie sprawdzać i poszerzać swoją wiedzę zapoznając się z pytaniami i odpowiedziami umieszczonymi na tablicach informacyjnych na szkolnym korytarzu. Konkurs polegał na odpowiadaniu na losowo wybrane pytania obejmujące wiedzę matematyczno-przyrodniczą i polonistyczną. Cieszył się dużym zainteresowaniem. Ostatecznie, w tym etapie, tytuł OMNIBUSKA zdobyło 11 uczniów. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Każdy wykazał się rozległą wiedzą. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Kolejny etap konkursu zmierzającego do wytypowania SUPER OMNIBUSA odbył się 21 marca. Super Omnibusem została Helenka uczennica klasy 3c. Wielkie gratulacje! Zamierzamy uczynić OMNIBUSKA naszą szkolną, marcową tradycją w kolejnych latach.

• Festiwal talentów

• Freestyle slalom na rolkach

• Uczeń naszej Szkoły - Bruno jeździ na rolkach w Akademii Slalomu. Uprawia freestyle slalom na rolkach. Bruno odnosi sukcesy w stylu classic (pod muzykę) i battle (30 sekund na przejazd przy wykonaniu mega trudnych trików). Życzymy dalszych sukcesów !!!

• WARS I SAWA- Warsztaty Bożonarodzeniowe

•

30 listopada odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe z udziałem Rodziców i uczniów klas 1-8 pod hasłem ,, W oczekiwaniu na święta…’’ . Rodziców przywitała Pani Izabela Przystawska- Dyrektor Szkoły. Warsztaty polegały na wykonaniu ozdób świątecznych między innymi : lampionu, aniołka ,choinki i  prowadzone były przez nauczycieli szkoły. Swoim klimatem, pastorałkami , ciepłą herbatką wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

• WARS I SAWA - „Tydzień z Patronem Szkoły"

• W piątek 24 listopada odbył się apel kończący ,,Tydzień z Patronem Szkoły”, z udziałem Kombatantów, Rodziców i Uczniów.  Apel rozpoczęła Pani Izabela Przystawska– Dyrektor Szkoły, następnie uczniowie w ramach projektu ,,Wars i Sawa” zaprezentowali wiersze patriotyczne i piosenki. Między innymi wybrzmiał wiersz Władysława Bełzy ,,Katechizm Polskiego Dziecka”. Uwieńczeniem apelu kończącego „Tydzień z Patronem Szkoły” była piosenka pt. „Warszawskie Dzieci”, której śpiew dostarczył wiele wrażeń i emocji.

• WARS I SAWA grają w szachy

•

29 listopada 2023 r. odbyła się jubileuszowa konferencja z okazji 10-lecia stołecznego projektu WARS I SAWA grają w szachy. Projekt WARS i SAWA grają w szachy stanowi warszawską część i jednocześnie pilotaż ogólnopolskiego programu Edukacja przez Szachy w Szkole. To największe systemowo prowadzone edukacyjne przedsięwzięcie szachowe, którym od 2013 roku objęto ponad 70% szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest m.st. Warszawa. W tym gronie znajduje się również nasza szkoła, czego uwieńczeniem jest otrzymany dyplom.

• WARS I SAWA Pokaz talentów

• W ramach programu Wars i Sawa nauczyciele naszej szkoły zaprezentowali uczniom klas 1- 8 swoje talenty, pasje i zainteresowania. Tym spontanicznym show rozpoczęliśmy nasze działania w programie.

• Z radością Państwa informujemy, że w dniu 27.09.2023 nasza szkoła dołączyła do warszawskiej sieci szkół wspierających uczniów uzdolnionych. Otrzymaliśmy Certyfikat Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA, który potwierdza osiąganie określonego, pożądanego standardu w obszarze wspierania uzdolnionych.