• Język angielski

• Ogłoszenia o organizowanych konkursach wysyłane są indywidualnie do rodziców uczniów przez dziennik elektroniczny LIBRUS.

Konkursy językowe na szczeblu szkolnym:

• Konkurs piosenki świątecznej (klasy 3-8)
          • Uczniowie zgłaszają nauczycielom prowadzącym zajęcia inf. o chęci przystąpienia do konkursu.
          • Nauczyciel czuwa nad poprawnością fonetyczną śpiewanego tekstu, wybranego przez ucznia, zachęca do powtórek w domu, kontroluje na lekcji stopień opanowania piosenki.
          • Nauczyciel prowadzący zajęcia j. angielskiego w danej klasie, informuje swoich uczniów o terminie konkursu, sprawuje opiekę nad zgłoszonym przez siebie uczestnikem konkursu. Pomaga uczniowi w znalezieniu podkładu muzycznego, bądź weryfikuje jakość przyniesionego już gotowego podkładu na płycie czy pendrive.
          • Konkurs „BRITISH BUILDINGS” (klasy 4-8)

Uczniowie z pudełek papierowych przygotowują makiety znanych brytyjskich budynków.

• Konkurs „Przedstaw Słowo Obrazem” (klasy 1-3)

Uczniowie przedstawiają słowa angielskie za pomocą różnych form artystycznych.

• Konkurs na kartkę walentynkową (klasy 4-8)

Uczniowie przygotowują kartki walentynkowe po angielsku.

• Olimpiada dla klas piątych (klasy 5)
          • Konkurs recytatorski (klasy 4-6)
          • Konkurs wiedzy o kulturze Francji i Wielkiej Brytanii (klasy 4-5)
          • Na korytarzu szkolnym zostają wyeksponowane pytania wielokrotnego wyboru dotyczące zagadnień kulturowych w języku angielskim i polskim.
          • Uczniowie przez co najmniej tydzień zapoznają się z tymi pytaniami.
          • Sparafrazowane pytania są podstawą testu konkursowego
          • Konkurs poezji francuskiej
          • Konkurs „Powiedz mi 10 słów po francusku”

Przeprowadzenie eliminacji do pozaszkolnych konkursów językowych:

• Przedmiotowy konkurs z języka angielskiego MKO
          • Dzielnicowy konkurs dla klas III
          • Międzyszkolny konkurs „Words don’t come easy” (klasy 5-6)
          • Konkurs poezji i twórczości teatralnej (klasy 7-8, za zgodą i pod kierunkiem nauczyciela)
          • Konkurs „Catch my eye Mr Dickens” (klasy 4-6, wybrane przez nauczyciela)
          • Frankofonia

Pozostałe konkursy pozaszkolne zostaną wybrane po wpłynięciu zaproszeń.