• Regulamin dyżurnego

• Regulamin dyżurnego klasy

opracowany przez Samorząd Uczniowski SP279

1. Dyżur klasowy trwa tydzień.

2. Dyżur klasowy pełni dwóch uczniów wyznaczonych przez wychowawcę klasy.

3. Nazwiska dyżurnych wpisane są w dzienniku lekcyjnym klasy.

4. Sposób wywiązywania się z obowiązków dyżurnego klasowego jest uwzględniany w ocenianiu zachowania jako wywiązywanie się z obowiązków ucznia.

5. O sposobie pełnienia dyżuru mogą informować wychowawcę nauczyciele, uczniowie oraz pozostali pracownicy szkoły .

Zadania:

1. Dba o ład i porządek w klasie po zakończonej lekcji.

2. Po dzwonku na lekcje czuwa nad ustawieniem się uczniów parami przed wejściem do sali.

3. Dyżurny wychodzi z sali ostatni!

Obowiązki:

1. Po zakończonej lekcji: wyciera tablicę,   ustawia ławki i krzesełka,  zbiera śmieci,  gasi w sali zbędne oświetlenie w czasie przerwy,

2. Na polecenie nauczyciela wykonuje prace porządkowe podczas lekcji, np.: rozdaje i zbiera pomoce dydaktyczne, podlewa rośliny, rozdaje mleko.

3. Dba o stan techniczny dekoracji w sali (np. uzupełnianie szpilek).