• Oddziały dwujęzyczne

• Oddziały dwujęzyczne tworzone są od klasy siódmej.
        • Wybrane przedmioty prowadzone będą w sposób dwujęzyczny metodą CLIL (Content and Language Integrated Learning).
        • W oddziale dwujęzycznym nauczanie niektórych przedmiotów (np. informatyki, historii, geografii, biologii) prowadzone jest w języku polskim oraz w języku angielskim. Język angielski realizowany jest w wymiarze 5 godzin tygodniowo (o dwie więcej w stosunku do klas ogólnodostępnych).
        • Do oddziału mogą aplikować uczniowie ze SP 279 oraz z innych szkół.
        • Jednym z warunków przyjęcia do oddziału jest przystąpienie do sprawdzianu predyspozycji językowych, który przeprowadzony zostanie w naszej szkole we wskazanym wkrótce terminie.

(Jednocześnie informujemy, że nie ma możliwości przystąpienia do sprawdzianu w innym terminie)

• Test skonstruowany jest w języku polskim. Nie weryfikuje poziomu wiedzy kandydatów, natomiast sprawdza ich predyspozycje i kompetencje do nauki języków obcych.
        • Niedopełnienie formalności  rekrutacyjnych spowoduje niezakwalifikowanie dziecka do klasy językowej.

Harmonogram rekrutacji i zasady przyjęć do klas VII dwujęzycznych w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2024/2025 pod linkiem: