Aktualności
Zakończenie roku
22.06.2026
Pracownia przyrodnicza WCIES
17.06.2026Klasa 7b po raz kolejny miała okazję gościć w pracowni przyrodniczej WCIES, gdzie uczestniczyła w niezwykle interesujących warsztatach poświęconych właściwościom fizycznym i chemicznym wody oraz gazów Podczas zajęć uczniowie samodzielnie wykonywali ciekawe doświadczenia, obserwowali spalanie gazów, analizowali wyniki i wyciągali trafne wnioski. Warsztaty były doskonałą okazją do zdobycia nowych informacji oraz poszerzenia wiedzy przyrodniczej w praktyce. Nauka przez doświadczenie to najlepszy sposób na odkrywanie tajemnic otaczającego nas świata. Dziękujemy za kolejne inspirujące spotkanie!
Uczniowski Budżet Obywatelski
17.06.2026Z radością informujemy, że w ramach tegorocznej edycji Uczniowskiego Budżetu Obywatelskiego zakończyliśmy realizację wybranych projektów.Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej: wymyśliliśmy ciekawe inicjatywy,przeprowadziliśmy głosowanie,zrealizowaliśmy zwycięskie pomysły.W ramach projektu zakupiliśmy:>projektor, który posłuży do zorganizowania multimedialnego korytarza> kanapy piankowe, które wzbogaciły naszą szkolną strefę ciszyDziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i opiekunom za aktywny udział i wsparcie inicjatyw.
Dzień Dobrego Sąsiedztwa
16.06.2026Dzień Dobrego Sąsiedztwa był wyjątkowym czasem pełnym uśmiechu, serdeczności i pięknych spotkań. Nasi wolontariusze z ogromnym zaangażowaniem i otwartym sercem spędzili ten dzień wśród mieszkańców, dzieci i rodzin, tworząc atmosferę życzliwości, integracji i wspólnej radości. Było mnóstwo rozmów, śmiechu, dobrej zabawy i pozytywnej energii. Na naszym stoisku nie brakowało atrakcji! Dzieci z radością wybierały brokatowe tatuaże, dużym zainteresowaniem cieszyło się koło fortuny, a uczestnicy mogli własnoręcznie wykonać piękne kartki z życzeniami dla swoich sąsiadów. Nie zabrakło również miejsca dla miłośników szachów, którzy mogli wspólnie rozwijać swoją pasję i spędzać czas przy królewskiej grze. To był dzień pełen życzliwości, wspólnego działania i budowania sąsiedzkich relacji. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko, zatrzymali się na chwilę rozmowy i wspólnie tworzyli tę wyjątkową atmosferę. Szczególne podziękowania kierujemy do organizatorów – TRAD Szansa – za przygotowanie tego pięknego wydarzenia. Takie chwile przypominają nam, że dobre sąsiedztwo to nie tylko bliskość miejsca, ale przede wszystkim bliskość ludzi, wzajemny szacunek i otwarte serca. Do zobaczenia na kolejnych wspólnych wydarzeniach!
7
Kolory Emocji
16.06.2026W maju w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt. „Kolory Emocji” - był okazją do twórczego spojrzenia na świat uczuć. Uczniowie poprzez swoje prace plastyczne pokazali, jak różnorodne emocje można wyrazić za pomocą barw, kształtów i wyobraźni. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności, wrażliwości artystycznej oraz umiejętności rozpoznawania i wyrażania emocji.
Warsztaty integracyjne z przedszkolakami
16.06.2026Dzisiaj w naszej szkole odbyły się warsztaty integracyjne z udziałem dzieci z pobliskich przedszkoli. Spotkanie było okazją do wspólnej zabawy, rozwijania kreatywności oraz nawiązywania nowych znajomości. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w przygotowanych zajęciach i z dużym zaangażowaniem wykonywały różnorodne zadania. Dziękujemy wszystkim uczestnikom.
4
Dni Przyjaźni
12.06.20268.06.2026 r. w Naszej Szkole rozpoczęły się coroczne Dni Przyjaźni. W tym roku szkolnym, gościliśmy Archiwum IPN, dzięki któremu uczniowie z klas 3, 4 oraz 5 mogli wziąć udział w niezwykłych warsztatach pt. "Mała Polska w Indiach", które przybliżyły nam historię maharadży Jam Saheba Digvijayasinhji z Nawanagaru, który przyjął ponad 5 tysięcy uchodźców polskich, w tym setki osieroconych dzieci. Potęga przyjaźni okazała się silniejsza niż wszelkie przeciwności.
Odwiedziła nas także Śmieciarka Miecia, która cieszyła się bardzo dużą popularnością zwłaszcza wśród młodszych dzieci. Boisko szkolne zamieniło się w miejsce gry terenowej "W rytmie przyjaźni", gdzie zarówno starsi jak i młodsi, prowadzeni przez wolontariuszy, realizowali kolejne zadania na stanowiskach. Można było także zapleść warkoczyki, zrobić tatuaż, pomalować twarz. Na stoisku kreatywnym dzieci dały upust swojej fantazji, tworząc niezwykłe magnesy oraz okolicznościowe kartki. Firma Radość z Gotowania częstowała naszych uczniów świeżutkimi i pysznymi pankejkami, a słodkości z kawiarenki cieszyły zarówno małych jak i dużych.
Drugiego dnia, 9.06.2026r. odbyło się podsumowanie działań Szkolnego Klubu Wolontariusza w roku szkolnym 2025/2026. Zostały wręczone wyróżnienia wolontariuszom klas 3, kończących pierwszy etap edukacyjny. Za nami wzruszające pożegnanie wolontariuszy z klas ósmych. Dziękujemy Wam jeszcze raz za każdy gest życzliwości, zaangażowanie, poświęcony czas i serce włożone w działalność Szkolnego Koła Wolontariatu. Jesteśmy dumni, że byliście częścią naszej społeczności i życzymy Wam wielu sukcesów na kolejnych etapach edukacji oraz spełnienia wszystkich marzeń. Dziękujemy serdecznie tym wszystkim, którzy przyczynili się.
Ogólnopolski Konkurs Edukacyjny
12.06.2026Z dumą informujemy o osiągnięciu ucznia klasy 4b- Kamila Z., który zajął II miejsce w kategorii klas IV-VI 12 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Edukacyjnego na Krzyżówkę "Ochrona i Kształtowanie Środowiska" zorganizowanego przez Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów
Konkurs "Złap zawód"
02.06.2026Ogromne gratulacje dla klasy 7A oraz Pani Beaty Kurgan, która już kolejny raz została laureatką Konkursu „Złap Zawód”!
Konkurs Zoologiczny "IRBIS"
02.06.2026Miło nam poinformować o sukcesie Wandy- uczennicy klasy 6c, która otrzymała wyróżnienie w VIII edycji Konkursu Zoologicznego "IRBIS" zorganizowanego przez Miejski Ogród Zoologiczny im. Antoniny i Jana Żabińskich w Warszawie.
Gratulujemy!
Dni Przyjaźni
01.06.2026
Gra Miejska „Kamionek–Grochów"
01.06.2026Serdecznie zapraszamy mieszkańców Warszawy, rodziny z dziećmi, pasjonatów historii, uczniów oraz wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu do udziału w wyjątkowej Grze Miejskiej „Kamionek–Grochów". Historia i teraźniejszość”, która odbędzie się 6 czerwca, punkt startowy zlokalizowany jest w Parku OPAK przy ul. Podskarbińskiej.
Wydarzenie połączy edukację historyczną z dobrą zabawą i integracją lokalnej społeczności. Uczestnicy gry miejskiej będą mieli okazję odkrywać historię Kamionka i Grochowa poprzez zadania terenowe, zagadki oraz aktywności przygotowane przez organizatorów. Start gry przewidziano w godzinach 10:00–14:00.
Równolegle, w godzinach 12:00–17:00, odbędzie się piknik historyczno-edukacyjny, podczas którego zaplanowano warsztaty historyczne, atrakcje dla dzieci i dorosłych oraz tradycyjną kuchnię polową z grochówką.
Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny. Dla uczestników gry miejskiej przewidziane są nagrody. (Rower, Tablety, Smartbandy)
Zapisy oraz pytania dotyczące wydarzenia przyjmowane są do dnia 06.06.2026 pod adresem:
link do wydarzenia na facebooku: https://fb.me/e/7Lbxjf6oT
Osoby ze szczególnymi potrzebami mogą zgłaszać swoje potrzeby bezpośrednio do organizatorów:
Kacper Rowiński – tel. 790 500 830
Maurycy Sadowski – tel. 797 752 274
Biolog Roku 2025/2026
29.05.2026Wielkie brawa dla Marysi !!!!
Warsztaty plastyczne z Chatką Puchatka
28.05.202625 maja nasza szkolna stołówka na chwilę zamieniła się w kreatywną pracownię. Uczniowie z klas 1-3 wraz z Rodzicami wzięli udział w kreatywnych warsztatach plastycznych zorganizowanych przez świetlicę szkolną Chatka Puchatka w ramach programu Wars i Sawa. Zaproszeni goście wysłuchali również krótkiego repertuaru muzycznego nawiązującego do Dnia Matki. Dziękujemy za Państwa obecność, wspólną zabawę, poświęcony czas i wiele miłych słów. Do zobaczenia na kolejnych warsztatach:-) Jest nam bardzo miło, że wspólnie tworzymy tyle wspaniałych akcji, warsztatów i projektów !
Podziękowanie
26.05.2026
Uczniowski Budżet Obywatelski
18.05.2026Zakończyliśmy liczenie głosów na projekty w ramach Uczniowskiego Budżetu Obywatelskiego i uroczyście informujemy, że do realizacji przechodzą następujące projekty:
Klas 1- 3- Nowoczesny multimedialny korytarz szkolny -projektor
Klas 4-8- Kanapy piankowe
Z niecierpliwością czekamy na realizację wybranych projektów
Gazetka świetlicowa
15.05.2026Zapraszamy do zapoznania się z nowym wydaniem gazetki świetlicowej !
Egzamin ósmoklasisty
08.05.2026
Wizyta w Polskim Radiu Dzieciom
07.05.20265 maja laureaci oraz konferansjerzy Warszawskiego Konkursu Recytatorskiego „Czarodziejska Kraina Wierszy – recytuję, bo lubię” mieli wyjątkową okazję odwiedzić studio Polskiego Radia Dzieciom i wziąć udział na żywo w audycji „Poranek w Polskim Radiu Dzieciom”.
Dzieci z ogromnym entuzjazmem opowiadały o konkursie, recytacji oraz swojej pasji do poezji. Wizyta w głównym budynku Polskie Radio przy Al. Niepodległości 77/85 była dla wszystkich niezwykłym przeżyciem i piękną nagrodą za zaangażowanie oraz talent artystyczny.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i możliwość udziału w radiowym poranku! 🎙️📚✨
Finał Mazowieckiej Ligi Szkolnych Debat
07.05.20267 kwietnia 2026 r. w Domu Polonii w Pułtusku odbył się finał Mazowieckiej Ligi Szkolnych Debat, która była organizowana przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny – uczniowie klas VI oraz VII.
Po emocjonujących i wymagających debatach oba zespoły wywalczyły III miejsce w swoich kategoriach, osiągając bardzo wysokie wyniki i godnie reprezentując szkołę na szczeblu wojewódzkim.
Ogromnym sukcesem indywidualnym mogą pochwalić się również nasi uczniowie, którzy otrzymali tytuły najlepszych mówców:
– w debacie polonistycznej,
– w debacie geograficznej.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, dziękujemy za zaangażowanie, przygotowanie oraz wspaniałą postawę podczas turnieju. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych debatantów i życzymy kolejnych sukcesów!
https://pultusk24.pl/artykul/retoryka-na-wage-zlota-n1814736