WARS I SAWA
Prezentujemy portfolia naszych uzdolnionych Uczennic i Uczniów. Zachęcamy pozostałe osoby, które są w programie, aby chciały się z nami podzielić swoimi talentami i pasjami. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Wojciech Lech, klasa 7b, lat 14
O mnie:
Mam uzdolnienia pływackie, pisarskie, recytatorskie.
Woda to moje drugie środowisko. W zeszłym roku zrobiłem uprawnienia na nurka głębinowego (OPEN WATER DIVER), dzięki czemu mogę nurkować na wodach zamkniętych i otwartych do 12m.
Uwielbiam malować na płótnie, a w wolnych chwilach przelewam myśli na papier, używając starej maszyny do pisania. To dla mnie zupełnie inny, głębszy rodzaj kontaktu ze słowem. Obecnie próbuję swoich sił w tworzeniu powieści przygodowych.
Interesuję się geografią, biologią, kosmosem, archeologią i językami obcymi. Sam nauczyłem się cyrylicy, teraz szlifuję język rosyjski z nauczycielem. Jestem samoukiem również, jeśli chodzi o inne języki w tym esperanto.
W tym roku szkolnym pisałem konkurs kuratoryjny z geografii i osiągnąłem najlepszy wynik w szkole.
Jestem dość wszechstronny, nie lubię nudy za to wolę wszelkiego rodzaju sporty Trenowałem skoki do wody z trampoliny w Pałacu Młodzieży, udało mi się zająć w najmłodszej wówczas grupie 4 miejsce. Trenowałem również koszykówkę, uprawiam od kilku lat żeglarstwo. W przyszłym roku spróbuję zdać patent żeglarza na obozie, w ośrodku Pałacu Młodzieży w Pieczarkach.
Na początku tego roku szkolnego, po pomyślnym zdaniu egzaminów predyspozycji, zakwalifikowałem się do projektu Małe Musicale Broadway Dance, w Pałacu Młodzieży. Przez cały rok pracujemy nad spektaklem muzycznym, który zwieńczy seria występów na warszawskich „małych” scenach.
Lubię spacery, jazdę na rowerze, łyżwach, spotkania z rówieśnikami, młodzieżowe seriale, muzykę i koncerty moich idoli.
Nie mam jeszcze konkretnych planów na przyszłość, jeszcze dużo nowych rzeczy przede mną, które mogą mnie zainteresować tak bardzo iż będę chciał wiązać z nimi swoją przyszłość.
Moim marzeniem są dalekie i egzotyczne podróże, pełne ciekawych odkryć.
Mam na imię Zlata i jestem uczennicą klasy ósmej.
Szczególnie interesuję się literaturą, językami obcymi oraz psychologią człowieka. Lubię czytać i tworzyć własne teksty: opowiadania, historie oraz krótkie formy literackie. Pisanie jest dla mnie sposobem wyrażania emocji, myśli i obserwacji dotyczących ludzi oraz relacji międzyludzkich.
Interesuję się również nauką języków. Posługuję się językiem rosyjskim, ukraińskim i polskim, uczę się także języka angielskiego oraz francuskiego. W przyszłości chciałabym rozpocząć naukę języka niemieckiego. Nauka języków daje mi możliwość lepszego rozumienia świata i innych ludzi.
Jestem osobą ambitną, zorganizowaną i obserwującą otoczenie. Chociaż mam raczej introwertyczny charakter, lubię kontakt z ludźmi i rozmowy z nimi. Ważne jest dla mnie rozwijanie samoświadomości oraz umiejętność rozumienia emocji - zarówno własnych, jak i cudzych. Uważam, że empatia i wrażliwość są bardzo ważnymi cechami w relacjach międzyludzkich.
Interesuję się również sportem oraz samorozwojem. Staram się stale poszerzać swoją wiedzę i rozwijać swoje zainteresowania nie tylko w szkole, ale także samodzielnie.
W przyszłości chciałabym zostać lekarzem oraz napisać własną książkę. Wierzę, że rozwój człowieka polega nie tylko na zdobywaniu wiedzy, ale również na lepszym rozumieniu siebie i innych :)