13 października 2016 r. uczniowie z Koła Młodego Wolontariusza pod opieką p. Elwiry Rakoczy oraz p. Doroty Piętki, przygotowali obok szkoły rabatę i zasadzili cebulki żonkili. Cebulki otrzymali od Hospicjum Domowego Zgromadzenia Księży Marianów przy ul. Tykocińskiej w Warszawie. W ten sposób nasza szkoła włączyła się w akcję pomocy ludziom chorym na nowotwory i inne przewlekłe choroby oraz ich rodzinom. Żonkilowe "Pola Nadziei" - symbole nadziei na nowe życie zakwitną dopiero na wiosnę.
Dzień wcześniej, w bibliotece szkolnej, odbyło się spotkanie Koła Młodych Wolontariuszy z księdzem Pawłem Śmieszkowskim z Ośrodka Hospicjum Domowe prowadzonego przez Zgromadzenia Księży Marianów. Opieka hospicyjna to aktywna i wszechstronna opieka nad osobami cierpiącymi na postępujące, przewlekłe i nieuleczalne choroby śmiertelne - nowotwory, zanik mięśni, AIDS i inne. Uczniowie mogli dowiedzieć się na czym polega działalność hospicjum oraz jak oni sami mogą wesprzeć działalność hospicjum. W zamian za cebulki przekażemy do hospicjum pieniądze ze sprzedaży zakładek do książek, które wykonali uczniowie klasy VI d. Następnym etapem wsparcia dla hospicjum będzie zbiórka zeszytów (16 kartkowych w kratkę) oraz długopisów (różnokolorowe, niebieskie, czarne. Wszystkich pragnących pomóc prosimy o przynoszenie tych rzeczy do p. Elwiry Rakoczy (sala 41).
