Nasza szkoła zadebiutowała w Mazowieckiej Lidze Szkolnych Debat organizowanej przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
29 listopada 2024 roku delegacja uczniów z klasy 6c zmierzyła się na argumenty w Szkole Podstawowej nr 353 im. Wielkich Odkrywców w Warszawie. W debacie uczniowie rozmawiali m.in. o tym, który świat bardziej przemawia do czytelnika.
Młodzież wykazała się nie tylko znajomością literatury, ale także kulturą wypowiedzi, elokwencją i zdolnością do krytycznego myślenia.
Mazowiecka Liga Debat Szkolnych to doskonała okazja do rozwijania umiejętności retorycznych, pracy w zespole i krytycznego myślenia. Wkrótce naszych uczniów czekają kolejne etapy – historyczny i geograficzny. Trzymamy kciuki.
Przed zmaganiami w debatach odwiedziliśmy Strefę Nowych Technologii znajdująca się w Instytucie Pamięci Narodowej. Uczniowie mieli okazję poznać historię Polski XX wieku na podstawie gier komputerowych lub przy użyciu gogli VR. Można było między innymi poznać zmagania polskich pilotów podczas II wojny światowej. To na pewno cenne doświadczenie dla naszych uczniów i ukazanie historii w nowoczesny sposób.