Nawigacja

Chatka Puchatka Nasza świetlica Nauczyciele Z życia świetlicy Do pobrania Konkursy

Świetlica

 

WITAMY W ROKU SZKOLNYM 2018/2019!"PĘDZĄ SANIE, DZWONKI DZWONIĄ" - WITAMY ŚW. MIKOŁAJA W NASZEJ CHATCE PUCHATKA


ZABAWY ANDRZEJKOWE W "CHATCE PUCHATKA"

 

 

PRACE KLAS II


Z Okazji Święta Szkoły chętni uczniowie klas drugich wzięli udział w konkursie świetlicowym pt. "Portret Powstańca". Wszyscy z powagą i starannością podeszli do pracy, a powstałe portrety były tak wyjątkowe, że komisja postanowiła nagrodzić każdego uczestnika.


"DZIECI DZIECIOM"

Dziś 27.11 w ramach Akcji "Dzieci Dzieciom" trzecioklasiści przygotowali Koncert Pieśni Patriotycznych dla dzieci z kl. II ze Szkoły Podstawowej nr 375 im. Orląt Lwowskich oraz dla dzieci z kl. "0" naszej szkoły. Artyści pokazali przykład patriotyzmu swoim młodzym kolegom i koleżankom. Spotkanie odbyło sie w miłej atmosferze. Goście nagrodziły wystepujących wielkimi brawami, a gospodarze poczęstowali wszystkich cukierkami.


PASOWANIE NASZYCH PIERWSZAKÓW NA PUCHATKOWICZÓW!

W dn. 19 i 20 listopada w świetlicy klas I odbyło się Pasowanie na Puchatkowicza. Głównym celem uroczystości, było przyjęcie do grona Puchatkowiczów nowoprzybyłych uczniów, a także stworzenia w świetlicy atmosfery radości i przyjaźni. Zanim uczniowie zostali przyjęci do grona Puchatkowiczów, musieli przejść bardzo ważny test gotowości świetlicowej. Zaliczyć test wiedzy

pt.: "Mądrość Sowy" oraz wykazać się sprytem i zaliczyć 4 konkurencje sportowe:

skoki Tygryska, slalom Maleństwa, celność Króliczka oraz tunel Kangurzycy.

Na zakończenie uczniowie złożyli uroczystą przysięgę Kubusia Puchatka, a niespodziewani goście Kubuś i Prosiaczek zaśpiewały wraz z dziećmi piosenkę pt.: "Kilku kumli weź" oraz wręczyły każdemu dziecku Certyfikat Puchatkowicza wraz z małym upominkiem.

  


ŚNIADANIE DAJE MOC!

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki,

lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.

To najlepszy start w nowy dzień!

Właśnie dlatego nasza świetlica przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego pt.: "Śniadanie daje moc". W ramach tego programu 8 listopada już od ośmiu lat, szkoły w całej Polsce obchodzą Dzień Śniadania Daje Moc, obchodzony w Europie jako Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W tym roku nasza świetlica również przystąpiła do tego zdrowego przedsięwzięcia i w dn. 8 i 9 listopada nasi uczniowie wraz z paniami przygotowywali i spożywali pyszne i zdrowe śniadanie. Pomysłom nie było końca, dzieci z dużym zaangażowaniem komponowały zdrowe przekąski oraz miusli,spożywały je z wielkim apetytem i radością. Na koniec, w kolorowych opaskach na głowach, wspólnie zaśpiewały piosenkę pt.: "Z jak Zdrowie".

 

ŚWIETLICA NA BIAŁO-CZERWONO!

Z okazji 100-lecia Niepodległości!


KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

20 listopada 2018 roku w naszej świetlicy szkolnej odbył się Koncert Pieśni Patriotycznych pod hasłem „Polska – nasza Ojczyzna, nasz kraj”. Uczniowie z kl. III dali wyraz najpiękniejszych uczuć wobec Ojczyzny w jej 100 rocznicę odzyskania Niepodległości. Wykazali się talentem wokalnym oraz świetnym opanowaniem tekstów, często wielozwrotkowych. Zaśpiewali piękne niezapomniane pieśni i piosenki patriotyczne. Stanowią one nieodłączny element historii naszego kraju. To „muzyczne świętowanie” było rodzajem hołdu złożonego tym, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli przed laty wymarzoną niepodległość, a także wyrazem radości, że Polska jest wolna. Dzieci swoim występem  udowodniły, że w ich jakże jeszcze młodych, duszach  tkwi nutka patriotyzmu. Panie ze świetlicy dokładają wszelkich starań, by brzmiała ona jeszcze mocniej.

Na koncert zaprosiliśmy najbliższe nam osoby, a były to: dziadkowie, babcie rodzice, rodzeństwo, ciocie oraz swoje ukochane Panie. Bardzo mocno wspierała nas Pani Kierownik świetlicy. Dziękujemy również naszej Pani wicedyrektor, która mimo ogromu pracy, znalazła czas, by być razem z nami. Naszemu spotkaniu towarzyszyła niezwykła atmosfera. Cudowne teksty pieśni wywołały w wielu sercach dumę i wzruszenie, czego dowodem były łzy, wywołane  przeżyciem i poczuciem wspólnoty, szczególnie u tych gości, którzy pamięcią sięgają czasów II wojny światowej.

Spotkanie z pewnością na długo pozostanie w sercach i pamięci dzieci, pań, jak i licznie przybyłych gości. Wszystkim składamy serdeczne podziękowania i życzymy, aby każdy z nas  zawsze mógł żyć i cieszyć się Niepodległą Ojczyźną!


Prace plastyczne uczniow klas I


BohaterON - włącz historię! - ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie kartek.


"ZDROWO JEM - WIĘCEJ WIEM"

Program edukacyjny realizowany w klasach pierwszych, który ma na celu poznanie  prawidłowych nawyków żywieniowych oraz promowanie zdrowego stylu życia.

 Zajęcia edukacyjne pt.: "Wojna z mikrobami"

Wykonanie gazetki tematycznej pt.: "Aby zdrowym być jak ryba - jedz owoce i warzywa"

Zdrowe przetwory na zimę:

 

 
BEZPIECZNE WAKACJE Z PARĄ PREZYDECKĄ

  11 czerwca uczniowie klasy II uczestniczyli w pikniku „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką" w ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Podczas spotkania dzieci brały udział w zajęciach przygotowanych przez służby i formacje ratownicze oraz w miłej piknikowej atmosferze zapoznały się z zasadami bezpiecznego zachowania i reagowania w sytuacjach zagrożenia. Przyglądali się służbom ratowniczym, które prezentowały m.in. sposoby udzielania pierwszej pomocy, postępowania ze zwierzętami, czy reagowania przeciwpożarowego. Odbył się także pokaz tresury psów Żandarmerii Wojskowej. Potem wszystkie dzieci skorzystały z poczęstunku zorganizowanego specjalnie dla nich.
Na  zakończenie Prezydent Andrzej Duda złożył im życzenia udanych i bezpiecznych wakacji.

Dzieci wróciły z wycieczki ogromnie zadowolone. Brały w niej udział dzięki uprzejmości rodziców jednego z uczniów klasy, za co bardzo rodzicom dziękujemy w imieniu dzieciaków i wychowawców.


GRUNT TO RODZINA

W dniu 7 czerwca w świetlicy klas III odbyło się przedstawienie pt.: "Grunt to rodzina", w wykonaniu uczniów klasy III "H". Wychowawczyni świetlicy wraz z dziećmi dziękuje za liczne przybycie wszystkim zaproszonym gościom.


DZIECI DZIECIOM

Dnia 6 czerwca dzieci z klas II odwiedziły niezwykłych gości - maluszków z Przedszkola nr 54 w Warszawie. To ciekawe spotkanie zostało zorganizowane  w ramach Ogólnopolskiej Akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Nikogo nie trzeba przekonywać jak istotne jest czytanie dzieciom już od najmłoszych lat, wiedzą o tym również uczniowie z naszej szkoły, którzy przygotowali i przeczytali przedszkolakom kilka bajek i wierszy. W ramach podziękowań drugoklasiści dostali kolorowe lizaki i już z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania.

 

MAM TALENT SHOW

 

29.05.2018 r. w klasach III odbył się MAM TALENT SHOW.

Były to występy taneczne, wokalne i aktorskie. Wspaniała publiczność (uczniowie wraz nauczycielami i rodzicami) reagowała bardzo żywiołowo. Dopingowali   i wspierali ze wszystkich sił młodych artystów, doceniając ich niezwykłe talenty i ogromną odwagę.

 


KRAINA DZIKIEJ KACZKI

21 maja klasy II odwiedziły Krainę Dzikiej Kaczki, położoną w Bronowicach, około 100 km od Warszawy.Był to fascynujący wyjazd, pełny przygód i róznych atrakcji: przytulanki z owcami, poszukiwanie kijanek, nauka w terenie, śledzenie śladów zwierząt, zabawy na leśnej huśtawce. Spacerowaliśmy licznymi ścieżkami dydaktycznymi, braliśmy udział w wykładach terenowych na temat dzikiego ptactwa, zwierzyny leśnej, lasów, bagien, rzek i polodowcowego ukształtowania terenu. Wycieczka do Krainy Dzikiej Kaczki umożliwiła nam przeżycie pięknej przygody  w sercu natury, zintegrowała naszą grupę, pogłębiła więdzę przyrodniczą oraz umożliwiła nam bezpośredni kontakt z wieloma zwierzętami.


15.05.2018 r. uczniowie klas IV wystąpili w przedstawieniu muzycznym

pt.: "Przygody z Panem Kleksem".

Inscenizację obejrzeli koledzy i koleżanki z klas II i III. Przygotowania do występu trwały kilka tygodni. Mali aktorzy ćwiczyli swoje role, uczyli się piosenek, tworzyli elementy scenografii oraz przebrania. Dzięki wspólnej pracy udało się przygotować wspaniałe przedstawienie, a zaproszeni goście mogli przez chwilę poczuć się w Magicznej Krainie Pana Kleksa.


PLEBISCYT NA NAJCIEKAWSZĄ KSIĄŻKĘ

W kwietniu w klasach II został przeprowadzony plebiscyt na najciekawszą książkę. Głosy uczniów były bardzo ważne, ponieważ pozwoliły zorientować się, jakie książki dzieci lubią czytać najbardziej. Plebiscyt cieszył się dużym zainteresowaniem. Liczba oddanych głosów - 52. Książki, które otrzymały najwiekszą ilość głosów to:

1. Nela Mała Reporterka.

2. Martyna Wojciechowska "Dzieciaki świata".

3. Rene Goscinny Jean Jacques Sempe " Mikołajek".

Dziękujemy dzieciom za udział w plebiscycie.

Zachęcamy do czytania!


 

CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA

26 kwietnia w naszej świetlicy odbyło się spotkanie pt. "Czytanie łączy pokolenia". Zaprosiliśmy dziadków, babcie, rodziców oraz rodzeństwo, którzy przeczytali dzieciom z klas drugich swoje ulubione opowiadania, wiersze i bajki. Dzieci były bardzo zasłuchane i z wielkim zaciekawieniem w atmosferze ciepła płynącego od osób czytajacych, spędziły czas. Na koniec spotkania dzieci podziękowały gościom i wręczyły wykonane przez siebie kwiaty.


AKCJA "PODZIEL SIĘ KSIAŻKĄ, Z KTÓREJ WYROSŁEŚ''

W kwietniu ruszyła świetlicowa akcja "Podziel się ksiażką, z której wyrosłeś". Jeśli masz w domu książki, które są jeszcze w dobrym stanie, a ich nie czytasz, przynieś je do świetlicy" Chatka Puchatka". Zasilą one nasz księgozbiór, do którego dzieci chętnie sięgają w wolnym czasie. Zbiórka książek potrwa do końca miesiąca.

Zachęcamy do udziału w akcji!


"WOJNA Z MIKROBAMI" - DBAMY O CZYSTE RĄCZKI.


"WIOSNA W DONICZKACH".


KIERMASZ WIELKANOCNY

"OZDOBA WIELKANOCNA"- warsztaty plastyczno-techniczne w kl. IV


WIOSNA ZAPUKAŁA DO DRZWI KLAS II i III.


DZIEŃ KOTA W KLASACH I.


DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU


PODZIEL SIĘ KOCYKIEM- ZBIÓRKA KOCY, RĘCZNIKÓW

I PRZEŚCIERADEŁ DLA ZWIĘRZĄT

ZE SCHRONISKA "NA PALUCHU".


KLASY IV

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNO-LITERACKIEGO

POLSCY PISARZE DZIECIOM - ZOSTAŃ ILUSTRATOREM WIERSZA.


UCZNIOWIE KLAS IV ZAPREZENTOWALI SWOJE PRACE DZIECIOM Z KLAS I,

PIERWSZAKI Z DUŻYM ZACIEKAWIENIEM WYSŁUCHAŁY WIERSZY I OBEJRZAŁY ILUSTRACJE.

MALUJEMY ZIMOWE PEJZAŻE...


 

Puchatkowy turniej gier planszowych w kl.III

"Książki zawsze radość sprawią

bawiąc - uczą, ucząc - bawią".

Klasy drugie wybrały dziś Mistrza Pięknego Czytania - został nim Wojciech Bąk z klasy II-B.


KLASY III UCZĄ SIĘ TAŃCZYĆ CZA-CZĘ.


KARNAWAŁ CZAS JUŻ ZACZĄĆ!


HU, HU, HA NASZA ZIMA ZŁA...


WARSZTATY Z "MAGICZNYM PUDEŁKIEM" w kl. IV

W pierwszym semestrze uczniowie klas IV mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach z "magicznym pudełkiem" INNOGY POWER BOX , aby poszerzyć  swoją wiedzę o odnawialnych źródłach energii. Dzięki sprzętom, materiałom i kartom zawierającym propozycje doświadczeń uczniowie mogli samodzielnie
je wykonywać, modyfikować i kreować nowe eksperymenty.
Warsztaty były realizowane w ramach programu edukacyjnego Fundacji innogy w Polsce i
Centrum Nauki Kopernik.

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA W KL. I.


 

ZABAWY Z BAŃKAMI W KL. I


FERIE ZIMOWE BEZPIECZNE I WESOŁE

kl. II

kl. III / kl. IV


KONKURS KOLĘDY I PASTOXRAŁKI W KLASACH III


 

PRZYGOTOWUJEMY OZDOBY CHOINKOWE


CAŁOROCZNA AKCJA  ŚWIETLICOWA "KOLOROWE PIĄTKI"

15.12 "NA ZIELONO"


ZABAWA MIKOŁAJKOWA W CHATCE PUCHATKA

Klasy II cieszą się zabawkami od św. Mikołaja.


 

WARSZTATY Z MASY PORCELANOWEJ W KL. IV

 


 

"CZARY MARY, CZARY MARY, NIECH SIĘ SPEŁNIĄ ANDRZEJKOWE CZARY..."

ZABAWY ANDRZEJKOWE W CHATCE PUCHATKADZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA

Dzień zdrowej przekąski w kl I


WYJAZD DO WIOSKI ŚW. MIKOŁAJA


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W KLASACH I


 

NASZE DEKORACJE NA ŚWIETO SZKLOŁY

PRZYGOTOWANIE DEKORACJI NA ŚWIĘTO SZKOŁY


PASOWANIE NA PUCHATKOWICZA DZIECI Z KLAS I

'' Z KSIĄŻKĄ ZA PAN BRAT'' - PONIEDZIAŁKOWE ''CZYTANKI" ŚWIETLICOWE W KL.III

Wspólne czytanie z pisarką Jadwigą Hockubą.


ZABAWY W KL.III


DZIECI Z KL.III POZNAJĄ PISMO BRAILLE`A


DOBRE WYCHOWANIE TO PODSTAWA


DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W "CHATCE PUCHATKA"

 


WYSTĘP PATRIOTYCZNY PT.: "OJCZYZNO MA..."

PRZYGOTOWANY PRZEZ UCZNIÓW KLAS IV.


LEKCJA PATRIOTYZMU PROWADZONA

PRZEZ PANIĄ MAŁGORZATĘ SKROBEK, Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI.

(klasy IV)

(klasy II)

(klasy I)

 


POLSKA - to taka kraina, która się w sercu zaczyna.

(klasy II/IV)


 


 

 

Pamiętamy...(klasy III)


III-H prezentuje prace konkursowe "Mój ulubiony wymarzony pupil".


Lisy i inne zwierzęta leśne odwiedziły naszą świetlicę.


"Piramidy żywieniowe".

Klasy III już wiedzą jak należy prawidłowo się odżywiać.

 

 

 


W ramach projektu "Mądra szkoła czyta dzieciom" dzieci z klas IV przeczytały powieść Wiktora Woroszylskiego

pt.:"CYRYL, GDZIE JESTEŚ ?"

Przechodzimy do następnej lektury.


 

Radosne przygotowania do Święta Niepodległości!


 

Zabawy w klasach I.

 


 

 

 

Konkurs recytatorski kl.II pt."Jak nie kochać jesieni".


 

Prace plastyczne dzieci klas III


 

Sowy i sówki. Klasy II


"Tak lubimy się bawić..."


"Paw - dumny ptak". Praca zbiorowa klas II.


 

Konkurs plastyczny pt. "Moje ulubione zwierzątko",klasy II


Origami modułowe: Tom & Jerry

Wykonały dzieci z kl. IV


Gazetka tematyczna: "Chrońmy nasze środowisko"


 

W klasach IV został roztrzygnięty konkurs plastyczny pt "Leśne Zwierzęta", lauraci otrzymali nagrody i dyplomy.

Serdecznie gratulujemy!!!


 

We wrześniu zostały przeprowadzone następujące konkursy:

KLASY I

Konkurs plastyczny "Pocztówka z wakacji" - p. Małgorzata Skrobek

Konkurs plastyczny "Wspomnienia z wakacji"- p. Anna Kasprzyk

Konkurs plastyczny "Wakacyjne wspomnienia" - p. Marta Żbikowska

 

KLASY II

Konkurs plastyczny "Moje ulubione zwierzątko" - p. Nela Kostrubska i p. Ela Szymańska

 

KLASY III

Konkurs plastyczny "Wspomnienia z wakacji" - p. Ola Żukowska, p. Beata Banasiak i p. Paulina Krzyżówka

Konkurs wiedzy "Znaki drogi" - p. Małgosia Makowska

Konkurs plastyczny "Wakacyjne wspomnienia" - p. Marzena Różycka-Chremeta

Konkurs plastyczny " Kolory jesieni oczami dziecka" - p. Magda Molak

 

KLASY IV

Konkurs wiedzy "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym" - p. Agnieszka Pazio i p. Irena Czapska

 

WSZYSCY LAURACI OTRZYMALI NAGRODY I DYPLOMY.

SERDECZNIE GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!!!

 

----------------------------------------------------------------------------------

28 września w ramach ogólnopolskiej akcji ''Cała Polska czyta dzieciom" odbyło się spotkanie dzieci  z klasy 2a  z aktorką i nauczycielką Panią Karoliną Rosińską. Pani Karolina przeczytała fragment książki Marii Kruger "Karolcia", odpowiadała na zadawane  pytania  i opowiedziała o swoich ulubionych książkach z dzieciństwa. Na koniec spotkania aktorka rozdała chętnym dzieciom autografy. Za mile spędzony czas drugoklasiści podziękowali Pani Karolinie wręczając laurkę i kwiaty.

 

-------------------------------------------------------------------------------------

 

W piątek 29.09 w Bibliotece Szkolnej odbył się KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA - w którym uczestniczyły również dzieci z naszej świetlicy, oto lista zwycięzców:

 

KLASY I-III

I miejsce: Januszkiewicz  Amelia

II miejsce: Sprawka  Weronika

III miejsce: Węgrzyn  Barbara

 

KLASY  IV – V

I miejsce: Sołowiej  Emilia, Bukowiecka  Vivian

II miejsce: Doleśniak  Kalina

III miejsce: Pęczalska  Janina

-----------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 279 im. Batalionów Armii Krajowej "Gustaw" i "Harnaś"
  Szkoła Podstawowa Nr 279
  ul. Cyrklowa 1
  04-044 Warszawa

  REGON:000801384
  NIP: 113-19-22-976
 • 22 810-35-44
  fax: 22 810-35-44

Galeria zdjęć