W dniu 11 grudnia odbędzie się zebranie z Rodzicami według poniższego harmonogramu:
W dniu 11 grudnia odbędzie się zebranie z Rodzicami według poniższego harmonogramu:
OPŁATA ZA OBIADY - GRUDZIEŃ
OD 3.XII DO 21.XII = 15 DNI
KLASY 0
15 dni x 6zł = 90zł ( dyżur od 24 ,27,28,31. będzie płatny dodatkowo )
KLASY I - VIII
15 dni x 4zł = 60zł
Rodzice, którzy zapłacili za 12 LISTOPADA proszę odliczyć po 4zł za grudzień .
Szanowni Państwo! W tytule przelewu proszę wpisać dokładnie klasę, miesiąc, dokładną kwotę po odliczeniu zgłoszonych do intendenta nieobecności na obiedzie. NIE MOGĄ ZOSTAĆ NADPŁATY NA STYCZEŃ – proszę tego dopilnować.
Szkolny Konkurs o Nagrodę Patrona Szkoły
Celem konkursu jest pogłębienie i popularyzacja wśród uczniów wiedzy o Patronie Szkoły oraz krzewienie ideałów i wartości, które kombatanci
Organizatorami konkursu są: Środowisko Kombatanckie Batalionów Armii Krajowej
Nominowanymi do udziału w konkursie są wszyscy uczniowie klas ósmych, którzy spełniają następujące kryteria:
1. średnia ocen na zakończenie klasy siódmej co najmniej 4,75
2. wzorowa lub bardzo dobra ocena z zachowania
3. zainteresowanie historią
1. 26 listopada 2018 r.- uroczyste wręczenie zadań konkursowych wszystkim uczniom nominowanym do udziału w konkursie.
2. 31 maja 2019r. - ostateczny termin składania prac u koordynatora konkursu – Pani Zofii Żurowskiej.
3. I połowa czerwca 2019 r. - ocena prac konkursowych przez przedstawicieli Środowiska Kombatanckiego.
4. 21 czerwca 2019 r. - wręczenie nagród podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.
26 listopada odbędą się obchody Święta Szkoły. Autorski program artystyczny pani Małgorzaty Skrobek, związany z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, dla uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości przygotowały klasy IV- VIII . Uroczysta akademia rozpocznie się o godzinie 13.00 w sali gimnastycznej szkoły.
Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy na " Wieczór wspomnień " o godzinie 18.00 do sali gimnastycznej.
W programie:
-występ chóru szkolnego i laureatów szkolnego konkursu "Zakazane piosenki" w 100-lecie odzyskania niepodległości,
- prezentacja multimedialna "Powstanie warszawskie obrazem pisane",
- program artystyczny o odzyskaniu niepodległości.
W tym dniu na terenie naszej szkoły odbędzie się kiermasz ciast przygotowanych przez rodziców i nauczycieli. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na operację małej Zosi - córki naszej nauczycielki p. Karoliny.
Serdecznie zapraszamy
Oto relacja z Uroczystości:
16 listopada zakończyliśmy szkolną akcję "Kartki urodzinowej dla Inez". Udało nam się zebrać 365 kartek - kartka na każdy dzień roku !!!!
Uczniowie klas 0-VIII bardzo chętnie włączyli się do wykonania urodzinowej kartki. Dziewczynka otrzymała również prezenty od rodziców i nauczycieli. W imieniu swoim i Inez BARDZO WSZYSTKIM DZIĘKUJĘ za okazane serce .
Magdalena Lizińczyk- szkolne koło wolontariatu
Relacja z urodzin: https://warszawawpigulce.pl/akcja-urodzinowa-dla-chorej-inez-zakonczona-sukcesem-zobaczcie-wzruszajace-nagranie-wideo/
Setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości można uczcić na wiele sposobów. Na przykład rozwiązując 100 zadań z matematyki…
Zadania wywieszone są na tablicach naprzeciwko sali nr 46. Każda klasa rozwiązuje jak najwięcej zadań na kartkach, które dostarcza do nauczycieli matematyki.
Klasa, która zrobi najszybciej największą liczbę zadań otrzyma punkty w konkursie SUPERKLASY i oceny z matematyki.
Ostateczny termin to koniec listopada.
Życzymy owocnej pracy!
W dniu 28.10.2018 odbył się szkolny turniej piłkarski, którego organizatorem byli rodzice z klasy 3c. W turnieju wzięło udział 5 drużyn z klas 1-3. Po bardzo wyrównanej grze pod okiem sędziego, w którego wcielił się jeden z rodziców , drużyna klasy 2a zdobyła 3 miejsce. Chłopcy z wielką dumą wznoszą puchar.
Nasza szkoła przyłączyła się do akcji KARTKA URODZINOWA DLA CHOREJ DZIEWCZYNKI!
Za 4 dni swoje urodziny obchodzi pewna Wojowniczka. Walczy od 2014 roku z osteosarcoma. Ale mimo, że choroba jest, nie odbiera Wojowniczce tego, co ją pasjonuje i co kocha. 17 listopada skończy 14 lat. 20 listopada przejdzie kolejną już operację usunięcia zmiany na płucku.
Jej pasją są konie, ale jako nastolatka lubi tez fajne ramki na zdjęcia, których ma mnóstwo, a chorobę koloruje makijażem, który traktuje jako odskocznię od codzienności z osteosarcoma. Karteczka z serdecznymi życzeniami tez na pewno wywoła uśmiech i radość.
Kartki WYKONANE PRZEZ UCZNIÓW , RODZICÓW i NAUCZYCIELI zbieramy do najbliższego piątku ( 16 listopada ). Specjalnie przygotowane pudełko czeka w bibliotece szkolnej.
Wierzę, że jest w WAS moc....i dacie radę :)
Magdalena Lizińczyk
Więcej informacji:
9 listopada o 11.11 Uczniowie Naszej Szkoły zaśpiewali wspólnie Nasz Hymn Narodowy!
Zapraszamy!

W dniu 8 listopada w naszej szkole świętowaliśmy ,,Dzień zdrowego jedzenia i picia" . W tym dniu wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły zostali poczęstowani smacznym jabłkiem. Na szkolnym korytarzu została przygotowana wystawa promująca i zachęcająca uczniów do zdrowego i racjonalnego odżywiania. Klasy 1-3 przygotowywały zdrowe drugie śniadania w postaci sałatek, kanapek szaszłyków oraz wykonywały plakaty zachęcające do zdrowego odżywiania.W klasach 4-8 odbyły się prelekcje dotyczące prawidłowego i racjonalnego odżywiania.
OBIADY LISTOPAD
KLASA 0 - 20 dni x 6zł = 120zł
KLASY I - VIII- 20 dni x 4zł = 80zł
W tytule przelewu proszę pisać dokładnie klasę,miesiąc za jaki płacimy i dokładną kwotę po odliczeniu zgłoszonych do intendenta nieobecności na obiedzie.
Dnia 26.10.2018 r. nasza Szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Do Hymnu organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2021.
Główną zasadą Konkursu było wykonanie przez minimum 50% uczniów Szkoły trzech pieśni hymnicznych (w tym hymnu narodowego) a capella.
469 uczniów klas III–VIII, tj. 63% dzieci i młodzieży uczącej się w placówce, zaśpiewało w pełniej wersji (wszystkie zwrotki) Mazurka Dąbrowskiego, Rotę oraz Marsz Polonia. Walory artystyczne wykonań oceniało profesjonalne, zewnętrzne jury. Wszyscy uczniowie uczestniczący w zbiorowym śpiewaniu hymnów otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Szkolnymi organizatorami Konkursu byli Mirosław Mozol – nauczyciel muzyki oraz Piotr Skrobek – nauczyciel historii. Ponadto we współorganizację włączyli się pozostali nauczyciele naszej placówki, którzy przygotowywali okolicznościowe dekoracje, w trakcie prób i występu pełnili opiekę nad uczniami w Kościele Świętych Apostołów Jana i Pawła, gdzie liczny szkolny chór zaprezentował swoje umiejętności wokalne, przywiązanie do Ojczyzny, lokalny patriotyzm i szacunek do symboli narodowych.
W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu "Do hymnu" przeznaczonego dla szkół podstawowych. Konkurs organizowany jest przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.
Zadaniem konkursowym uczniów klas III- VIII w najbliższy piątek, 26.10.2018r. będzie wspólne wykonanie Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych.
Jest nam niezmiernie miło poinformować , że zostaliśmy zakwalifikowani jako jedna z 300 szkół w całej Polsce.

Nauczyciele matematyki zapraszają chętnych uczniów do udziału w konkursie ALFIK MATEMATYCZNY, który odbędzie się 21.11.2018 r.
Zapisy u nauczycieli uczących matematyki lub u p. Moniki Ubyszewskiej (najlepiej za pośrednictwem librusa) do 31 października.
Koszt konkursu to 10 zł. Proszę o wpłacanie pieniążków (również do 31 października) na konto Rady Rodziców. W tytule przelewu proszę wpisać: imię i nazwisko dziecka, klasa, opłata za Alfika.
KONTO BANKOWE: 65 1240 6146 1111 0000 4743 1102

Zapraszamy uczniów klas IV-VIII do udziału w Dzielnicowym Konkursie Multimedialno-Filmowym "Powstanie Warszawskie obrazem pisane".
Regulamin_konkursu_Powstanie_Warszawskie_obrazem_pisane.pdf
Piotr Skrobek
Piotr Kusek
SZANOWNI RODZICE!
OBIADY ZA PAŹDZIERNIK
OPŁATA ZA OBIADY
OD 12 DO 31 PAŹDZIERNIKA WYNOSI:
KLASY 0 - 14 dni x 6zł = 84zł
KLASY I - VIII - 14 dni x 4zł = 56zł
Szanowni Państwo, proszę o dokładne odliczenie kwoty , która została nadpłacona za obiady w miesiącach:
wrzesień i październik.
W tytule przelewów bardzo prosimy o zamieszczanie następujących informacji: imię i nazwisko dziecka, klasa, miesiąc, za który Państwo dokonujecie opłaty.
Warszawa 11.10.2018 r.
Dyrektor szkoły informuje, że w związku z pozytywnymi wynikami stanu wody, zajęcia dydaktyczne w placówce wznowione zostają z dniem 12.10.2018 r. Z dniem jutrzejszym uruchomione zostaje wydawanie obiadów dla chętnych dzieci.
Zofia Filip – dyrektor szkoły
Szanowni Państwo,
pragnę poinformować, że otrzymałam wyniki wody z MPWiK – są prawidłowe. W dniu jutrzejszym potwierdzenie badanych próbek mam otrzymać z Wojewódzkiej Stacji Epidemiologicznej. Jeżeli badane próbki będą również prawidłowe, dzieci wracają do szkoły w piątek 12.10.2018 r. po odwieszeniu podjętej przeze mnie decyzji.
Zofia Filip - dyrektor szkoły
Warszawa 8.10.2018 r.
Szanowni Państwo,
informuję, że zajęcia dydaktyczne dla klas V-VIII odbywają się w 6 placówkach, łącznie w 16 salach lekcyjnych. Logistycznie zorganizowanie takich zajęć dla klas I-IV jest niemożliwe.
Oddział przedszkolny „0” przebywa w SP 135 przy ul. Bartosika 5, gdzie dla dzieci została przygotowana piękna sala. Jest również możliwość wykupienia całodziennego wyżywienia. Koszt posiłków 7 zł. Zgłoszenia u wychowawcy.
Ponadto, budynek szkoły został przyłączony bezpośrednio do sieci wodociągowej od ul. Kwarcianej. Prace przyłączeniowe zostały zakończone. Z informacji uzyskanych z MPWiK instalacja została zdezynfekowana, przepłukana, woda została spuszczona. Pobrano próbki do badań: od strony przyłącza i na moją prośbę wewnątrz budynku. We wtorek tj. 09.10.18 r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny m.st. Warszawy podejmą działania w celu przebadania wody w dwóch miejscach w budynku szkoły. Jeżeli wyniki pobranych próbek będą prawidłowe zajęcia lekcyjne zostaną natychmiast odwieszone.
Organizacja zajęć
Uczniowie klas VII – VIII spotykają się z nauczycielami przed wejściem do szkół, w których odbywają się zajęcia.
Uczniowie klas V – VI zbiórka przed szkołą SP 279 o godz. 7.50 i przejście pod opieką nauczycieli do poszczególnych szkół. Powrót klas V – VI pod opieką nauczycieli pod SP 279.
Rodzice uczniów klas I - IV, którzy nie mogą zapewnić opieki swoim dzieciom w dniach 8-11.10. 18 r. zgłaszają wychowawcom potrzebę takiej opieki poprzez e-dziennik Librus lub na adres mailowy szkoły sp279@edu.um.warszawa.pl
Dzieci należy przyprowadzić na boisko szkoły o godz. 8.00. Wraz z wychowawcami uczniowie udadzą się do placówki wspomagającej naszą szkołę - SP375 przy ul. Abrahama 10. W związku z opieką zastępczą, nie możemy zabezpieczyć wyżywienia dzieciom. Istnieje możliwość zrobienia zakupów w sklepiku szkolnym. Odbiór dzieci z placówki wspomagającej do godziny 17.00.
Wszyscy uczniowie klas 0 – VIII zobowiązani są do zabrania obuwia na zmianę.
Zebrania rodzicielskie zaplanowane na 09.10.18 r. nie odbędą się. Spotkania przełożone zostają na 16.10.18 r.
Dyrektor szkoły
Grafik zajęć dydaktycznych i opiekuńczych w dniach 10-11.10.2018 : grafik_pracy_klas_i_nauczycieli_sroda_czwartek.docx
Powered by aSc EduPage