Zapraszamy rodziców i uczniów klas szóstych, zainteresowanych rekrutacją do klasy siódmej dwujęzycznej w roku szkolnym 2024/2025, na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 08.05.2024 r. o godzinie 17:00 na sali gimnastycznej.
Gazetka szkolna
Z radością zapraszamy Was do zapoznania się z nowym numerem naszej gazetki szkolnej!
W najnowszym wydaniu znajdziecie:
Ciekawe artykuły i wywiady
Zdjęcia z ostatnich wydarzeń szkolnych
Nie przegapcie okazji, by dowiedzieć się, co słychać w naszej szkole!
Serdecznie zapraszamy do lektury!
Redakcja gazetki szkolnej
Spotkanie informacyjne dotyczące rekrutacji do klasy siódmej dwujęzycznej
XXI Dzielnicowy Konkurs Recytatorski
18 kwietnia 2024 r., odbył się XXI Dzielnicowy Konkurs Recytatorski klas 1-3 pod hasłem ,,Jestem przyjacielem przyrody", w którym udział wzięło 15 szkół podstawowych Dzielnicy Praga- Południe.
Wierszom przysłuchiwało się jury w składzie:
Katarzyna Keller - autorka licznych publikacji, felietonów i artykułów dotyczących edukacji, praw dzieci i problemów społecznych, drukowanych zarówno w prasie papierowej, jak i wielu portalach internetowych.Twórca powieści przygodowych dla dzieci oraz zbioru opowiadań świątecznych, którego współautorem jest dziewięcioletni syn, Maciej. Animatorka kultury i pomysłodawczyni warsztatów upowszechniających czytelnictwo wśród dzieci. Prowadziła też warsztaty dla nauczycieli i bibliotekarzy w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku.
Ewa Chotomska - założycielka zespółu Fasolki. Występowała w programie telewizyjnym Tik-Tak jako Ciotka Klotka, córka Wandy Chotomskiej. Od 2019r. laureatka Orderu Uśmiechu.
Hanna Niewiadomska - poetka, autorka wierszy dla dzieci wydanych w kilku zbiorach pod tytułem Bajczytanki Pani Hanki. Utwory te trafiły do podręczników szkolnych.
Pani Martyna Chuderska- pracuje w Polskim Radiu Dzieciom.
Wśród zaproszonych gości była pani Burmistrz, pan radny, przedstawiciel Rady Rodziców oraz pani Beata Banaszuk - prezes fundacji ,,Balonowa strona nieba".
Wyróżnienie otrzymali: Mikołaj K. SP 141, Julia K. SP 185, Suzanne L. SP 60,
III miejsce otrzymała Hanna M. 185,
II miejsce otrzymał Antoni R. SP 279,
I miejsce Ludwika S. SP 215
Nagrodę specjalną jury przyznało Maciejowi J.- J. SP 72 oraz Brunowi J. SP 215.
Wielkie Gratulacje!
Laureaci XXI Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego oprócz pamiątkowych dyplomów, znaczków ,, Jestem przyjacielem przyrody", koszulek, książek i statuetek otrzymali zaproszenie na nagranie audycji w Polskim Radiu Dzieciom. Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali nagrodę w postaci lotu balonem w dniu 16 czerwca na wielkim pikniku.Konkurs poprowadzili Natalia K. oraz Konstanty I.
Wróćmy wspomnieniami do tamtego dnia. Do zobaczenia za rok.
Akcja „Żonkile”
Dołączamy do akcji upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim. Łączy nas pamięć !
Warsztaty Wielkanocne
25 marca w klasie 1c odbyły się Warsztaty Wielkanocne, w których udział brali uczniowie oraz rodzice. Uczestnicy robili kartki i stroiki świąteczne.
III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO TEA – TIME FOR ENGLISH ADVENTURE w kategorii klas V-VI
Z ogromną przyjemnością informujemy, iż uczennica klasy 5a Weronika M. została laureatką Międzyszkolnego Konkursu „TEA” – TIME FOR ENGLISH ADVENTURE 2024
Konkurs znajduje się na kuratoryjnej liście konkursów punktowanych do liceum.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Konkurs Recytatorski
XXI Szkolny Konkurs Recytatorski klas 1-3 pod hasłem ,,Jestem przyjacielem przyrody" za nami. Uczniom przysłuchiwało się Jury: Pani Beata (prezes fundacji Balonowa Strona Nieba oraz pasjonatka pisania wierszy), Pani Hania (kierownik świetlicy) oraz Pani Agata (logopeda szkolny).
Wyróżnienia zdobyli:
Eliana N.- recytowała wiersz pt.,, Nasze podwórko"
Alicja K.- recytowała wiersz pt.,,Dwa bociany"
Apolonia L.- recytowała wiersz pt.,,Spóźniony słowik"
III miejsce Ignacy G.- recytował wiersz pt.,,Bąk"
II miejsce Łucja Kaczmarczyk - recytowała wiersz pt.,,Foka"
I miejsce Antoni Rejmak - recytował wiersz pt.,,Zmartwienie karpia"
Ignacy, Łucja i Antoni będą reprezentować Szkołę podczas XXI Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego w dniu 18 kwietnia 2024r. Nagrodę specjalną otrzymał Albert P. za wiersz własnej twórczości pt. ,,Tygrysy" Konkurs poprowadził Konstanty I. Emocji było bez liku. Do zobaczenia za rok.
Wielkie Gratulacje!
Warszawskie Dni Doradztwa Zawodowego - Prezentacja zawodów
13.04.2024 zapraszamy ósmoklasistów wraz z opiekunami do Centrum Kształcenia Zawodowego ul. Berka Joselewicza 4.
Tego dnia uczniowie będą mogli porozmawiać z nauczycielami uczącymi zawodu oraz odwiedzą pracownie.
Grupa I 13.04.2024 godz. 9.30-11.30 (60 miejsc) - Kliknij, aby zapisać się
Program
- Informacje o kształceniu zawodowym (prezentacja) sala 2.6 (pierwsze piętro),
- Prezentacja zawodów w pracowniach: budowlanej, obróbki ręcznej, chłodnictwa i klimatyzacji, sanitarnej, stolarskiej, gastronomicznej, krawieckiej, elektrycznej.
Grupa II 13.04.2024 godz. 12.00-14.00 (60 miejsc) - Kliknij, aby zapisać się
Program
- Informacje o kształceniu zawodowym (prezentacja) sala 2.6 (pierwsze piętro),
- Prezentacja zawodów w pracowniach: budowlanej, obróbki ręcznej, chłodnictwa i klimatyzacji, sanitarnej, stolarskiej, gastronomicznej, krawieckiej, elektrycznej.
Indywidualne konsultacje dla uczniów
Indywidualne konsultacje prowadzone są tylko w języku polskim dla uczniów warszawskich szkół.
Indywidualne konsultacje z doradcami zawodowymi dla uczniów (wcies.edu.pl)
Omnibusek
15.03.24 w ramach projektu WARS i SAWA odbył się szkolny konkurs wiedzy dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. W konkursie uczestniczyły dzieci z klas drugich i trzecich, które przeszły eliminacje klasowe. Przed spotkaniem uczniowie mieli możliwość przez trzy tygodnie sprawdzać i poszerzać swoją wiedzę zapoznając się z pytaniami i odpowiedziami umieszczonymi na tablicach informacyjnych na szkolnym korytarzu. Konkurs polegał na odpowiadaniu na losowo wybrane pytania obejmujące wiedzę matematyczno-przyrodniczą i polonistyczną. Cieszył się dużym zainteresowaniem. Ostatecznie, w tym etapie, tytuł OMNIBUSKA zdobyło 11 uczniów. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Każdy wykazał się rozległą wiedzą. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Kolejny etap konkursu zmierzającego do wytypowania SUPER OMNIBUSA odbył się 21 marca. Super Omnibusem została Helenka uczennica klasy 3c. Wielkie gratulacje! Zamierzamy uczynić OMNIBUSKA naszą szkolną, marcową tradycją w kolejnych latach.
V Międzyszkolny Konkurs Językowy Poezji i Teatru WERS Wspólna Europa Razem na Scenie
Witaj Wiosno !
Klasy 1-3 wspólnie z dziećmi z Przedszkola nr 54 powitały wiosnę. Wybralismy się na wspólny spacer prezentując nasze Marzanny.
Festiwal talentów
Warszawski Tydzień Zdrowia Psychicznego
Serdecznie zapraszamy na Piknik Edukacyjny w ramach Warszawskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego, który odbędzie się w najbliższą sobotę 23 marca w godz. 10-13 w Terminalu Kultury Gocław.
Wstęp wolny.
Zapisy na wykłady https://forms.office.com/e/FwnFWABCqq
Programy stypendialne dla uczniów zdolnych
Zamieszczamy informację o stypendiach i innych możliwościach wsparcia rozwoju dla uczniów zdolnych.
Link do informacji poniżej.
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2024/2025
Zamieszczamy link do informatora 2024/2025 o warszawskich szkołach ponadpodstawowych.
Spotkanie online dla rodziców uczniów klas ósmych
Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas ósmych na spotkanie online dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych (zaproszenie w załączniku).
Proszę wybrać dogodny termin z dwóch dostępnych opcji:
20.03.2024r. godz.18.00 - 20.00
Link do spotkania:
27.03.2024r. godz.18.00 - 20.00
Link do spotkania:
Harmonogramy postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025:
Na stronie Biura Edukacji https://edukacja.um.warszawa.pl/ w zakładce „Rekrutacja”>>” Po szkole podstawowej” na bieżąco są publikowane wszelkie informacje dot. postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2024/2025, w tym wykaz dni otwartych w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę. Poniżej link do szczegółowego harmonogramu rekrutacji na rok szkolny 2024/2025.
Freestyle slalom na rolkach.
Uczeń naszej Szkoły - Bruno jeździ na rolkach w Akademii Slalomu. Uprawia freestyle slalom na rolkach. Bruno odnosi sukcesy w stylu classic (pod muzykę) i battle (30 sekund na przejazd przy wykonaniu mega trudnych trików). Życzymy dalszych sukcesów !!!
XXI Dzielnicowy Konkurs Recytatorski "Jestem przyjacielem przyrody".
,,Mali naukowcy- mądrość zaczyna się z ciekawości"
Przez trzy dni w szkole odbywał się program ,,Mali naukowcy-mądrość zaczyna się z ciekawości". W rolę naukowców wcielili się uczniowie szkoły.
Podczas pokazu powstała:TLENOWA CHMURA - Czy da się ekspresowo wyprodukować porcję tlenu w szklanym naczyniu? Oczywiście, że się da! Nasi mali naukowcy z łatwością poradzili sobie z tym zadaniem. Najpierw wystrzeliliśmy pod sufit ogromny słup pary, którego nie powstydziłaby się żadna lokomotywa parowa.
WĄŻ Z PIANY - co uzyskamy mieszając grzyby, wodę utlenioną oraz płyn do mycia naczyń? Wąż ten, zwany przez naukowców pastą do zębów przypomina niekończący się strumień piany, który zadziwił nie jednego szalonego naukowca!
POJAWIAM SIĘ I ZNIKAM - Eksperyment z atramentem w roli głównej. Wykorzystując specyficzne właściwości atramentu uczniowie sprawili, że jago barwa zupełnie znikła a następnie przywrócili jego kolor przy użyciu kwasu.
ZABAWA Z KOLORAMI - eksperyment udowadniający, że nauka czasem przypomina magię rodem z książek o Harrym Potterze. Uczestnicy eksperymentu mieszając ze sobą dwie pomarańczowe ciecze otrzymali bezbarwny roztwór. Dodając do niego jeszcze dwie bezbarwne substancje obserwowali jak w mgnieniu oka ich roztwór zmienia barwę na ciemno granatową!
PŁONĄCA PIANA - jeden z najgorętszych eksperymentów! Rozpalił niesamowitą ciekawość wśród dzieciaków. Przeprowadzając to doświadczenie dzieci badały niezwykłe właściwości zwykłej wody oraz rozniecały płomień na dłoni. Wszystkie eksperymenty odbywały się pod nadzorem osoby prowadzącej pokaz. Z ciekawością eksperymentowali nie tylko uczniowie,ale również i nauczyciele.
21 lutego Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Dziś obchodzimy w szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego!
To coroczne święto, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r., aby podkreślić różnorodność językową i kulturową świata, a także zwrócić uwagę na języki zagrożone i ginące. W tym dniu uczniowie szkoły wykonali plakaty na których nie zabrakło wyrazów z trudnościami ortograficznymi, cytatami czy przysłowiami. Usłyszeliśmy również wiersze m.in. Marcina Brykczyńskiego pt.,,Kot w worku” i „Kłopotliwe samo h” Witolda Gajdzika. Tego dnia wiele się działo...
Nasz język na szczęście, nie ginie! Mało tego, nasz język jest: "ą - ę"!
Zatem świętujmy!
Archiwum Aktualności