• TYDZIEŃ Z PATRONEM

          20.11.2022

          Dnia 21.11.2022 rozpoczynamy TYDZIEŃ Z PATRONEM. Przed nami wiele inicjatyw, które poszerzą naszą wiedzę na temat Batalionów "Gustaw"  i "Harnaś", zintegrują społeczność szkolną jak również zachęcą do pogłębiania wiedzy na temat naszych przodków. 

          Przed nami między innymi: wiele konkursów i wystaw tematycznych, prezentacje, warsztaty technologiczne, apel patriotyczny, spotkanie z potomkami kombatantów, śpiewanie pieśni powstańczych i wiele innych akcji upamiętniających  Patronów Szkoły.

          Nasz tydzień rozpoczyna kiermasz ciast. Tym razem przy współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego zbieramy na renowację grobów bohaterów wojennnych na Powązkach.

          Na ten cel przeznaczamy również zebrane pieniądze podczas kiermaszu ozdób świątecznych, który planowany jest na  28, 29 i 30.11.2022. 

           

        • "Co siedzi w baterii" - popularyzacja nauk przyrodniczych

          13.11.2022

          Uczniowie klasy 8e w dniu 04.11.2022 mieli możliwość uczestnictwa w ćwiczeniach na Uniwersytecie Warszawskim i poczuć się jak naukowcy podczas przeprowadzania doświadczeń. Tematem ćwiczeń było ,,CO SIEDZI W BATERII’’. Uczniowie wykonali bioogniwo z przyniesionych na zajęcia owoców i warzyw. Zmierzyli napięcie generowane przez ich ogniowo oraz zbudowali z nich układ zasilający diodę. W drugiej części ćwiczeń uczniowie dokonali pomiarów oporu wewnętrznego oraz siły elektromotorycznej baterii ze sklepu oraz swojego bioogniwa i przedyskutowali ich właściwości.

           

        • „Szkoła do hymnu” 2022

          11.11.2022

          10 listopada, godzina 11:11 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki pt. ”Szkoła do hymnu”, która polegała na wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego przez społeczność szkolną. 

          Przedsięwzięcie stworzyło atmosferę zadumy i świadomego przeżywania radości z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. 

          Śpiewanie hymnu jest bardzo ważne, bo przypomina nam o wydarzeniach, które były w przeszłości, o tym, że dzięki nim mamy wolną Polskę.

          Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za wkład w przygotowanie inicjatywy, w szczególności uczniom, którzy w skupieniu i z zaangażowaniem wzięli udział w akcji „Szkoła do hymnu”.

        • Europe Code Week w naszej szkole

          09.11.2022

          W dniach od 12.10.2022 do 20.10.2022 uczniowie klasy IVC podczas zajęć informatyki, wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania czyli inicjatywie promującej programowanie  i umiejętności cyfrowe.  Ogromne zaangażowanie i zainteresowanie uczniów programowaniem przyczyniło się do uzyskania certyfikatu, a  efektem pracy uczniów było utworzenie wspólnej, klasowej gry komputerowej do tenisa napisanej za pomocą kodu w języku programowania Scratch. 

        • Relacja z wyieczki klas 8c,8d,8e oraz 8f

          21.10.2022

          Klasy 8c,8d,8e oraz 8f uczestniczyły w dniu 20.10.2022 r. w spektaklu ,,Balladyna".

          To widowisko od strony technicznej zostało zrealizowane rewelacyjnie. Gra świateł nieraz przyprawiała o dreszcze albo wywoływała pozytywne emocje. Pozwalała wczuć się w świat przedstawiony na scenie teatru. Spektakl był na tyle fascynujący, że zainteresował z pewnością każdego ucznia. Warto było poświęcić czas i oddać się tej edukacyjnej rozrywce.

        • Warsztaty sportowo – edukacyjne Pho3nix Active School

          20.10.2022

          W ubiegłym roku szkolnym wzięliśmy udział w projekcie sportowym Pho3nix Active School. Zrealizowaliśmy postawione przed uczestnikami zadania. Nasze starania znalazły uznanie organizatorów i znaleźliśmy się w grupie szkół, którym przypadł udział w warsztatach sportowo – edukacyjnych. Już w poniedziałek 24.10.2022 będziemy mieli wyjątkową okazję spotkać się z Alicją Dobrołęcką- polską gimnastyczką artystyczną oraz całym zespołem PHO3NIX. Zaglądajcie do sali gimnastycznej!
          Przekazujemy również link do filmu, który będzie świetną motywacją do kolejnych sportowych wyzwań.

          https://www.youtube.com/watch?v=bhUh3_UFJOw

        • Talenciaki

          20.10.2022

          Nasza szkoła została zgłoszona do akcji "Szkoły Pełne Talentów", którą organizuje LIDL.

          Za produkty kupione w Lidlu będzie można zdobywać - "talenciaki" - które następnie rodzice mogą przekazywać do szkoły. Szkoła będzie mogła wymieniać "talenciaki" na wybrane pomoce naukowe. Nagród są dziesiątki: zaczynając od piłek, a kończąc na zaawansowanym sprzęcie multimedialnym.

          Jeden Talenciak można otrzymać za każde wydane 50 złotych

          (na rachunku musi widnieć co najmniej jeden owoc lub warzywo)

          Akcja trwa do 13 listopada.

          "Talenciaki" można również przekazać drogą elektroniczną samodzielnie skanując kod QR smartfonem.

        • Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

          11.10.2022

          ​​​​​10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.​​​​​​​

          "Ten, kto chce pozostać w dobrym zdrowiu, powinien unikać smutnych nastrojów i zachowywać radosny umysł." - Leonardo da Vinci

           

          Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego - to międzynarodowy dzień globalnej edukacji w zakresie zdrowia psychicznego i wsparcia osób borykających się z różnymi dolegliwościami natury psychicznej. Nasza szkoła również aktywnie włączyła się w podejmowanie inicjatyw promujących zdrowie psychiczne oraz uświadamiających jego wpływ na życie człowieka. 

          Z tej okazji w naszej szkole odbyły się zajęcia, w czasie których dzieci poznały sposoby radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, smutkiem i troskami. Swoimi spostrzeżeniami podzieliły się z innymi uczniami, rysując plakaty "Rady uczniów dla uczniów". Plakaty wykonały klasy 5d i 8d.

          Serdecznie dziękujęmy za aktywne włączenie się do akcji. 

          Zachecamy Rodziców do obejrzenia prezentacji: 

          Jak wspierać zdrowie psychiczne naszych dzieci?

          https://drive.google.com/file/d/1ef13GRbtpzonYkScaGmsMWAgZzqxWMFw/view?usp=sharing

      • Ogólnopolski projekt ZBIERAM TO W SZKOLE
        • Ogólnopolski projekt ZBIERAM TO W SZKOLE

          01.10.2022

          Serdecznie zachęcamy do włączenia się w realizację Ogólnopolskiego projektu ZBIERAMTOWSZKOLE.PLCelem edukacyjnym Projektu jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzebę ochrony środowiska oraz promowanie postaw dobroczynnych wśród uczniów. Celem charytatywnym jest zbiórka środków na prowadzenie dzieł socjalnych i realizację pomocy rozwojowej przez misjonarzy pracujących w Afryce i Azji. W ramach realizacji Projektu prowadzimy  zbiórkę baterii, telefonów komórkowych, tabletów i zegarków tarczowych. Zbiórka potrwa do końca października. 

          Szczegółowe informacje dotyczące zbiórki u opiekunów Samorządu Uczniowskiego

           

      • 29 AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA
        • 29 AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA

          10.09.2022

          Z okazji 29 Akcji Sprzątania Świata serdecznie zapraszamy
          do wzięcia udziału w szkolnym konkursie
          plastyczno - ekologicznym:

          NIE WYRZUCAJ - WYKORZYSTAJ”

          Cele konkursu:

          - wtórne wykorzystanie odpadów,

          - zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży,

          - propagowanie zasad właściwej segregacji śmieci,

          - upowszechnianie inicjatyw twórczych oraz rozwijanie zdolności manualnych uczniów,

          - zachęcanie do kreatywnego spędzania czasu wolnego.

          Regulamin konkursu:

          - Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 279,

          - Zadaniem konkursowym jest przygotowanie (dowolną techniką) pracy plastyczno-technicznej z niepotrzebnych materiałów - odpadów (np. plastikowe butelki, nakrętki, papier, tektura, rolki, sznurek, plastikowe opakowania po produktach, folia, szklana butelka lub słoik),

          - Wykonany przedmiot powinien mieć konkretne zastosowanie,

          -Tematyka pracy jest dowolna i zależy od pomysłowości i kreatywności,

          -Każdy uczestnik może przygotować tylko jedną pracę.

          -  Uczniowie klas I-III podpisane prace dostarczają do Pani Katarzyny Hałyno lub Pani Agnieszki Sędzielskiej do dnia 30 września.

          - Uczniowie klas IV-VIII podpisane prace (z krótką informacją o zastosowaniu powstałego przedmiotu) dostarczają do Pani Aleksandry Matysik lub Pani Iwony Skiby- Kołodziejczyk do dnia 30 września.

          - Oceniana będzie oryginalność, pomysłowość i estetyka.

          - Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody niespodzianki na zakończenie półrocza.

          - Po rozstrzygnięciu konkursu z prac konkursowych zostanie utworzona wystawa .

           

           ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE, ŻYCZYMY DOBREJ ZABAWY I CIEKAWYCH POMYSŁÓW!

          Opiekunki Samorządu Uczniowskiego:

          Aleksandra Matysik,

          Katarzyna Hałyno,

          Agnieszka Sędzielska,

          Iwona Skiba-Kołodziejczyk.