• Podwieczorek poetycki z Norwidem

•    W dniu 12 kwietnia 2022 r. w bibliotece szkolnej odbył się „Podwieczorek poetycki  - Wgryź się z nami w poezję Norwida!”.

Prócz strawy duchowej gościom towarzyszył słodki poczęstunek.

Wydarzenie adresowane było do najstarszych uczniów naszej szkoły, ponieważ poezja Cypriana Kamila Norwida jest poezją trudną, intelektualną, operującą wielopiętrową metaforą. Mimo tego nasze spotkanie zaszczyciło grono wielu osób, które z zaciekawieniem wsłuchiwały się w prezentowane fragmenty utworów czwartego wieszcza narodowego . J

Gościem specjalnym, który uświetnił wieczór poetycki był uczeń – Artur Chornyj, wpisując się w atmosferę spotkania, z niezwykłym przejęciem wyrecytował wiersz innego romantyka - Tarasa Szewczenki „Testament” oraz zagrał na gitarze utwory m.in.: „House of the rising sun” zespołu The Animals.

• Tydzień Dobrych Relacji

• #tydzieńdobrychrelacji

Od poniedziałku, 25 kwietnia będziemy realizowali projekt "Tydzień Dobrych Relacji".

Każdego dnia pojawią się wyzwania dla uczniów, nauczycieli i wolontariuszy.

PONIEDZIAŁEK UPŁYNIE NAM POD HASŁEM "Szanuj kolegę swego, jak siebie samego- tolerancyjny nie znaczy obojętny".

1. Klasowe wyzwanie !

Z Waszych ciał ułóżcie napis RELACJE, a może uda Wam się napisać DOBRE RALCJE.

Zróbcie klasowe zdjęcie!

2. Wyzwanie dla klasy:

1b, 1c, 1d, 2a, 2b, 2d, 3d, 4a, 5a, 5c, 6a, 6c, 7c, 7d, 7g i uczniów z Ukrainy z oddziału klas 4-6.

Spotykamy się na boisku GODZ.12.00.

3. WYZWANIE DLA WSZYSTKICH KLAS - NA DRZWIACH SWOICH SAL LEKCYJNYCH ZAWIEŚCIE PRZYGOTOWANY KODEKS- 10 cech zachowań człowieka, który jest życzliwy wobec innych.

4. WYZWANIE DLA UCZNIÓW, NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW SZKOŁY - ozdabianie drzewa "Dobrego słowa" listkami, kwiatami, motylami z pozytywnymi słowami, cytatami dla wszystkich.

5. WYZWANIE DLA WOLONTARIUSZY - ZUMBA DLA WSZYSTKICH PRZEPROWADZONA PRZEZ WOLONTARIUSZY NA DŁUGICH PRZERWACH.