• PROMOCJA CZYTELNICTWA

• Bibliotekarz szkolny we współpracy z Samorządem Uczniowskim przeprowadził szkolny konkurs promujący książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Każda klasa miała za zadanie zapoznać się z jedną książką, a następnie ją zaprezentować na gazetce ściennej tak, aby zachęcała do jej przeczytania.

Oto wyniki konkursu:

I. miejsce- kl. 8d

II miejsce- kl. 6a

III miejsce- kl.4a

wyróżnienie- kl. 7a, 8c, 8g

• ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

• Światowy Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia jest okazją z jednej strony do zwrócenia uwagi na problemy związane z degradacją środowiska naturalnego, a z drugiej skłania nas do zwrócenia uwagi na otaczające nas piękno przyrody i refleksji co możemy zrobić, aby ten wspaniały świat zachować w jak najmniej naruszonym stanie.

Z tej okazji uczniowie klas 4- 8 wzięli udział w szkolnym konkursie pod hasłem "Piękna nasza Ziemia cała".

Klasy 4- 6 przygotowywały plakaty w parach lub samodzielnie, a uczniowie klas 7- 8 indywidualnie prezentacje multimedialne.

A oto wyniki:

Kategoria klas 4- 6:

I miejsce- Zuzanna K. i Barbara T. (5c)

II miejsce- Alicja I. i Anna S. (5b)

III miejsce- Magdalena R. (6c)

wyróżnienie- Weronika M. i Maria K. ( 4a) oraz Martyna G. (5c)

Kategoria klas 7-8:

I miejsce- Alicja P. (8c)

II miejsce- Zuzia D. (7a)

III miejsce- Kornelia A. (7b) oraz Szymon R. (8g)

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac uczniów.

• XX Dzielnicowy Konkurs Recytatorski klas I- III pod hasłem ,,Czas płynie jak rzeka..."

• XX Dzielnicowy Konkurs Recytatorski klas  I- III pod hasłem ,, Czas płynie jak rzeka... już za nami.
            20 kwietnia uczniowie z 18 szkół Dzielnicy Praga Południe zaprezentowali wybrane wiersze.
            Konkurs rozpoczęła Pani Izabela Przystawska Dyrektor SP 279 -powitała serdecznie wszystkich gości i uczestników. Występy oceniało jury w składzie : pani Ewa Chotomska, pani Hanna Niewiadomska oraz pani Martyna Chuderska. Konkurs swoją obecnością zaszczycili następujący goście: pani Dorota Franke - Inspektor Wydziału Oświaty i Wychowania Dzielnicy Praga Południe, pani Ewa Żochowska- dyrektor SP 185, panie :Elżbieta Kołodziejczuk i Wiesława Messaud- Nacer ,które 20 lat temu zainicjowały Dzielnicowy Konkurs Recytatorski klas I-III oraz przedstawiciele Rady Rodziców SP 279. Emocjom nie było końca. Występy dzieci, okolicznościowe przemówienia i chwile wzruszeń, uświetnił występ wokalny uczennicy naszej szkoły Julii Ugorowskiej. Julia wyśpiewała wiersz pani Wisławy Szymborskiej ,,Nic ,dwa razy". Były nagrody dla wszystkich uczestników, dyplomy, nieskończone gratulacje, oklaski, zachwyty i tort urodzinowy.
            Jury ogłosiło wyniki:

I miejsce Lena Wiciak SP 402- Julian Tuwim ,, Spóźniony słowik
            II miejsce Milena Woźniak SP 143- Jan Brzechwa ,, Prot i Filip"
            III miejsce Antoni Rejmak Sp 279- Maria Konopnicka ,,Stefek Burczymucha"
            Wyróżnienie otrzymali:

Katarzyna Sulowska SP 163 - Jan Brzechwa ,,Pchła Szachrajka"
            Małgorzata Wiesiołek SP 143- Jan Brzechwa ,,Kto z kim przestaje"
            Wiktor Waglowski SP 215 - Wanda Chotomska ,,Kornik i mól"
            Wszyscy laureaci XX Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego zostali zaproszeni przez panią Martynę Chuderską na nagranie audycji radiowej w Polskim Radiu Dzieciom.

Na tle pięknej dekoracji, konkurs poprowadzili uczniowie klasy 3a Polina i Franciszek.
            Konkurs uwieczniła wspólna, pamiątkowa fotografia.
            Za rok spotykamy się na XXI Dzielnicowym Konkursie Recytatorskim klas I- III.
            Serdecznie zapraszamy.

• Wyniki konkursu "Marzanny- zimowe panny".

• Przedstawiamy wyniki konkursu "Marzanny- zimowe panny".

I miejsce: Nikola T. kl. 6d, Weronika T. kl. 3a

II miejsce: Adam B. kl. 1b