• Relacja z wyieczki klas 8c,8d,8e oraz 8f

• Klasy 8c,8d,8e oraz 8f uczestniczyły w dniu 20.10.2022 r. w spektaklu ,,Balladyna".

To widowisko od strony technicznej zostało zrealizowane rewelacyjnie. Gra świateł nieraz przyprawiała o dreszcze albo wywoływała pozytywne emocje. Pozwalała wczuć się w świat przedstawiony na scenie teatru. Spektakl był na tyle fascynujący, że zainteresował z pewnością każdego ucznia. Warto było poświęcić czas i oddać się tej edukacyjnej rozrywce.

• Warsztaty sportowo – edukacyjne Pho3nix Active School

• W ubiegłym roku szkolnym wzięliśmy udział w projekcie sportowym Pho3nix Active School. Zrealizowaliśmy postawione przed uczestnikami zadania. Nasze starania znalazły uznanie organizatorów i znaleźliśmy się w grupie szkół, którym przypadł udział w warsztatach sportowo – edukacyjnych. Już w poniedziałek 24.10.2022 będziemy mieli wyjątkową okazję spotkać się z Alicją Dobrołęcką- polską gimnastyczką artystyczną oraz całym zespołem PHO3NIX. Zaglądajcie do sali gimnastycznej!
            Przekazujemy również link do filmu, który będzie świetną motywacją do kolejnych sportowych wyzwań.

• Talenciaki

• Nasza szkoła została zgłoszona do akcji "Szkoły Pełne Talentów", którą organizuje LIDL.

Za produkty kupione w Lidlu będzie można zdobywać - "talenciaki" - które następnie rodzice mogą przekazywać do szkoły. Szkoła będzie mogła wymieniać "talenciaki" na wybrane pomoce naukowe. Nagród są dziesiątki: zaczynając od piłek, a kończąc na zaawansowanym sprzęcie multimedialnym.

Jeden Talenciak można otrzymać za każde wydane 50 złotych

(na rachunku musi widnieć co najmniej jeden owoc lub warzywo)

Akcja trwa do 13 listopada.

"Talenciaki" można również przekazać drogą elektroniczną samodzielnie skanując kod QR smartfonem.

• Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

• ​​​​​10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.​​​​​​​

"Ten, kto chce pozostać w dobrym zdrowiu, powinien unikać smutnych nastrojów i zachowywać radosny umysł." - Leonardo da Vinci

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego - to międzynarodowy dzień globalnej edukacji w zakresie zdrowia psychicznego i wsparcia osób borykających się z różnymi dolegliwościami natury psychicznej. Nasza szkoła również aktywnie włączyła się w podejmowanie inicjatyw promujących zdrowie psychiczne oraz uświadamiających jego wpływ na życie człowieka.

Z tej okazji w naszej szkole odbyły się zajęcia, w czasie których dzieci poznały sposoby radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, smutkiem i troskami. Swoimi spostrzeżeniami podzieliły się z innymi uczniami, rysując plakaty "Rady uczniów dla uczniów". Plakaty wykonały klasy 5d i 8d.

Serdecznie dziękujęmy za aktywne włączenie się do akcji.

Zachecamy Rodziców do obejrzenia prezentacji:

Jak wspierać zdrowie psychiczne naszych dzieci?

• Ogólnopolski projekt ZBIERAM TO W SZKOLE

• Serdecznie zachęcamy do włączenia się w realizację Ogólnopolskiego projektu ZBIERAMTOWSZKOLE.PLCelem edukacyjnym Projektu jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzebę ochrony środowiska oraz promowanie postaw dobroczynnych wśród uczniów. Celem charytatywnym jest zbiórka środków na prowadzenie dzieł socjalnych i realizację pomocy rozwojowej przez misjonarzy pracujących w Afryce i Azji. W ramach realizacji Projektu prowadzimy  zbiórkę baterii, telefonów komórkowych, tabletów i zegarków tarczowych. Zbiórka potrwa do końca października.

Szczegółowe informacje dotyczące zbiórki u opiekunów Samorządu Uczniowskiego