• XXI Dzielnicowy Konkurs Recytatorski

• 18 kwietnia 2024 r., odbył się XXI Dzielnicowy Konkurs Recytatorski klas 1-3 pod hasłem ,,Jestem przyjacielem przyrody", w którym udział wzięło 15 szkół podstawowych Dzielnicy Praga- Południe.

Wierszom przysłuchiwało się jury w składzie:

Katarzyna Keller - autorka licznych publikacji, felietonów i artykułów dotyczących edukacji, praw dzieci i problemów społecznych, drukowanych zarówno w prasie papierowej, jak i wielu portalach internetowych.Twórca powieści przygodowych dla dzieci oraz zbioru opowiadań świątecznych, którego współautorem jest dziewięcioletni syn, Maciej. Animatorka kultury i pomysłodawczyni warsztatów upowszechniających czytelnictwo wśród dzieci. Prowadziła też warsztaty dla nauczycieli i bibliotekarzy w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku.

Ewa Chotomska - założycielka zespółu Fasolki. Występowała w programie telewizyjnym Tik-Tak jako Ciotka Klotka, córka Wandy Chotomskiej. Od 2019r. laureatka Orderu Uśmiechu.

Hanna Niewiadomska - poetka, autorka wierszy dla dzieci wydanych w kilku zbiorach pod tytułem Bajczytanki Pani Hanki. Utwory te trafiły do podręczników szkolnych.

Pani Martyna Chuderska- pracuje w Polskim Radiu Dzieciom.

Wśród zaproszonych gości była pani Burmistrz, pan radny, przedstawiciel Rady Rodziców oraz pani Beata Banaszuk - prezes fundacji ,,Balonowa strona nieba".

Wyróżnienie otrzymali: Mikołaj K. SP 141, Julia K. SP 185, Suzanne L. SP 60,

III miejsce otrzymała Hanna M. 185,

II miejsce otrzymał Antoni R. SP 279,

I miejsce Ludwika S. SP 215

Nagrodę specjalną jury przyznało Maciejowi J.- J. SP 72 oraz Brunowi J. SP 215.

Wielkie Gratulacje!

Laureaci XXI Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego oprócz pamiątkowych dyplomów, znaczków ,, Jestem przyjacielem przyrody", koszulek, książek i statuetek otrzymali zaproszenie na nagranie audycji w Polskim Radiu Dzieciom. Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali nagrodę w postaci lotu balonem w dniu 16 czerwca na wielkim pikniku.Konkurs poprowadzili Natalia K. oraz Konstanty I.

Wróćmy wspomnieniami do tamtego dnia. Do zobaczenia za rok.

• Warsztaty Wielkanocne

• 25 marca w klasie 1c odbyły się Warsztaty Wielkanocne, w których udział brali uczniowie oraz rodzice. Uczestnicy robili kartki i stroiki świąteczne.

• Konkurs Recytatorski

• XXI Szkolny Konkurs Recytatorski klas 1-3 pod hasłem ,,Jestem przyjacielem przyrody" za nami. Uczniom przysłuchiwało się Jury: Pani Beata (prezes fundacji Balonowa Strona Nieba oraz pasjonatka pisania wierszy), Pani Hania (kierownik świetlicy) oraz Pani Agata (logopeda szkolny).

Wyróżnienia zdobyli:

Eliana N.- recytowała wiersz pt.,, Nasze podwórko"

Alicja K.- recytowała wiersz pt.,,Dwa bociany"

Apolonia L.- recytowała wiersz pt.,,Spóźniony słowik"

III miejsce Ignacy G.- recytował wiersz pt.,,Bąk"

II miejsce Łucja Kaczmarczyk - recytowała wiersz pt.,,Foka"

I miejsce Antoni Rejmak - recytował wiersz pt.,,Zmartwienie karpia"

Ignacy, Łucja i Antoni będą reprezentować Szkołę podczas XXI Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego w dniu 18 kwietnia 2024r. Nagrodę specjalną otrzymał Albert P. za wiersz własnej twórczości pt. ,,Tygrysy" Konkurs poprowadził Konstanty I. Emocji było bez liku. Do zobaczenia za rok.

Wielkie Gratulacje!

• Warszawskie Dni Doradztwa Zawodowego - Prezentacja zawodów

• 13.04.2024 zapraszamy ósmoklasistów wraz z opiekunami do Centrum Kształcenia Zawodowego ul. Berka Joselewicza 4.

Tego dnia uczniowie będą mogli  porozmawiać z nauczycielami uczącymi zawodu oraz odwiedzą pracownie.

Grupa I 13.04.2024 godz. 9.30-11.30 (60 miejsc) - Kliknij, aby zapisać się

1. Informacje o kształceniu zawodowym (prezentacja) sala 2.6 (pierwsze piętro),
            2. Prezentacja zawodów w pracowniach: budowlanej, obróbki ręcznej, chłodnictwa i klimatyzacji, sanitarnej, stolarskiej, gastronomicznej, krawieckiej, elektrycznej.

Grupa II 13.04.2024 godz. 12.00-14.00 (60 miejsc) - Kliknij, aby zapisać się

1. Informacje o kształceniu zawodowym (prezentacja) sala 2.6 (pierwsze piętro),

Indywidualne konsultacje dla uczniów

Indywidualne konsultacje prowadzone są tylko w języku polskim dla uczniów warszawskich szkół.

Indywidualne konsultacje z doradcami zawodowymi dla uczniów (wcies.edu.pl)