• Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II

• Szanowni Państwo, drodzy Rodzice i Uczniowie,

uprzejmie informujemy o możliwości ubiegania się o stypendia m.st Warszawy im. Jana Pawła II.

Miejskie stypendia to comiesięczne, konkretne wsparcie dla uczniów i studentów,

wynoszące od 200 do nawet 1500 zł.

Program stypendialny jest skierowany do uczniów szkół podstawowych (po skończeniu 3. klasy) i szkół ponadpodstawowych oraz studentów do 26. roku życia.

O stypendium mogą się ubiegać uczniowie i studenci warszawskich szkół oraz uczelni, którzy:

– mogą pochwalić się działalnością i osiągnięciami naukowymi, sportowymi, artystycznymi lub zaangażowaniem społecznym,

– uzyskują dobre wyniki w nauce (średnia ocen nie może być niższa niż 4,0 w przypadku uczniów oraz 3,5 w przypadku studentów),

– miesięczny dochód netto na jednego członka ich rodziny nie przekracza kwoty 2000 zł.

Rekrutacja dla uczniów rozpocznie się 24 czerwca i potrwa do 1 sierpnia.

Rekrutacja dla studentów (w tym tegorocznych maturzystów) prowadzona będzie od 1 września do 10 października.

Warto już teraz sprawdzić warunki naboru, żeby przed końcem roku szkolnego spokojnie zgromadzić potrzebną dokumentację i zwiększyć szanse na uzyskanie stypendium!

Szczegółowe informacje: https://www.centrumjp2.pl/stypendia/

Operatorem stypendiów jest Centrum Myśli Jana Pawła II, instytucja kultury m.st. Warszawy.

Kontakt w sprawie stypendiów: stypendia@centrumjp2.pl

List Prezydenta

Kampania stypendialna

• Konkurs Biolog Roku

• W naszej szkole po raz pierwszy odbył konkurs dla klas 5-8 BIOLOG ROKU.

Po bardzo wyrównanej rywalizacji zwycięzcą konkursu i tytuł BIOLOGA ROKU otrzymał uczeń klasy 7e- Maciej M.

Bardzo dobre wyniki uzyskały i na wyróżnienie zasługują również 2 uczennice- Amelia z kl. 6a i Lena z kl. 8c.

Wszystkim gratulujemy ogromnej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów!!!

•  8 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Edukacyjnego na Krzyżówkę "Ochrona i kształtowanie środowiska"
          • 8 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Edukacyjnego na Krzyżówkę "Ochrona i kształtowanie środowiska"

• Rozstrzygnięta została 8. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Edukacyjnego na Krzyżówkę "Ochrona i kształtowanie środowiska" zorganizowana przez Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa - Łazienki Królewskie.

Uczniowie mieli za zadanie przygotować krzyżówkę o tematyce przyrodniczej, proekologicznej z elementami ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Prace oceniane były w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3 szkoły podstawowej, klasy 4-6 szkoły podstawowej oraz klasy 7-8 szkoły podstawowej.

Z radością informujemy, że wśród laureatów tegorocznej edycji znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

W kategorii klas 1-3

II miejsce zajął Michał K. z klasy 2b.

W kategorii klas 4-6

I miejsce zdobyła Zofia Z. z klasy 4d

III miejsce zdobył Adam J. z klasy 5a.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!