• Lapbooki matematyczne

• Lapbooki matematyczne - zwieńczenie obchodów "Tygodnia matematyki", którego koordynatorkami w naszej szkole były Panie Kamila Jałosińska oraz Anna Sinica.

Zachęcamy do zapoznania się z pracami rówieśników - korytarz na I piętrze.

• Trzymamy kciuki!

• Drodzy Ósmoklasiści,

przed Wami wyjątkowy czas. Kończycie edukację w szkole podstawowej i przystępujecie do egzaminu ósmoklasisty. Niech w nadchodzących dniach nie zabraknie Wam wiary we własne siły i możliwości.

Życzymy powodzenia. Trzymamy kciuki!

• Spotkanie autorskie z Panią Katarzyną Keller

• 19 kwietnia odbyło się spotkanie autorskie uczniów klas 1-3 z Panią Katarzyną Keller - autorką powieści dla dzieci. Katarzyna Keller napisała między innymi utwory: ,,Tomasz Niefart, ,,Fajna Ferajna", ,,Antykwariat dobrych życzeń". Pani Keller urzekła dzieci swoją ciepłą osobowością oraz ciekawostkami dotyczącymi procesu tworzenia. W czasie powstawania książki, Pani Keller, rozwiesza w całym mieszkaniu zapiski na różnych karteczkach, które później złączone w całość, tworzą powieść. Może wśród uczniów biorących udział w spotkaniu ktoś zainspiruje się i w przyszłości napisze własną książkę?  Niektórzy już mają takie predyspozycje...., tak oceniła pisarka Katarzyna Keller.

• Klimatyczna Mapa Szkół

• Szanowni Państwo,

poniżej publikujemy Klimatyczną Mapę Szkół. To nowy projekt realizowany przez stołeczny ratusz, którego celem jest wsparcie uczniów i uczennic w wyborze szkoły ponadpodstawowej, odpowiadającej zróżnicowanym potrzebom młodych ludzi.

Dzięki Klimatycznej Mapie Szkół ósmoklasiści i nie tylko sprawdzą ofertę 126 szkół inną niż wszystkie dotąd. Zobaczą działania społeczności szkolnej, które tworzą "klimat”, czyli atmosferę - m.in. wyposażenie i dostępność placówki, aktywność społeczna, współpracę z organizacjami i wiele innych przydatnych informacji przy wyborze szkoły.

Mapa jest osadzona w serwisie mapowym m.st. Warszawy:

oraz na stronie:

• Szkolny Konkurs "Uruchom Wyobraźnię - Posłuchaj i Narysuj"

• Ogłaszamy Szkolny Konkurs polegający na odsłuchaniu umieszczonego poniżej

słuchowiska na temat BEZPIECZEŃSTWA W INTERNECIE, w oparciu

o zasady w wiosce Smerfów, a następnie uruchomieniu własnej wyobraźni i narysowaniu

jedej ze scen lub scenek w postaci np. komiksu lub innej formy przekazu graficznego.

Szczegóły konkursu znajdują się w ogłoszeniach w e-dzienniku Librus.

Na zwycięzcę czeka nagroda niespodzianka.