Szczepienia uczniów
Oddział dwujęzyczny
Na podstawie Art. 158 Ustawy Prawo Oświatowe przy wejściu do Szkoły Podstawowej nr 279 podaje się do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do oddziału dwujęzycznego.
Przypominamy, że w dniach 2-5 lipca do godziny 15.00 należy potwierdzić wolę uczęszczania do oddziału dwujęzycznego poprzez złożenie oryginału świadectwa promocyjnego do klasy VII.
UWAGA! W przypadku niezłożenia oryginału świadectwa w terminie, kandydat nie zostanie przyjęty do oddziału dwujęzycznego.
Sukces 😊 w konkursie przyrodniczym
Uczennica klasy 7c Sylwia S. w kategorii klas VII – VIII mazowieckich szkół podstawowych zdobyła
3 miejsce w konkursie XVIII edycji konkursu ekologicznego „Smak Ekologicznej Żywności” organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Uczestnicy prezentowali i pogłębiali wiedzę dotyczącą żywności oraz postępujących zmian klimatu. Równocześnie konkurs promował wspieranie prośrodowiskowych metod produkcji.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy. :-)
Zakończenie roku szkolnego
GŁOSUJMY!
Kochani, logujemy się, głosujemy, udostępniamy i wspólnie walczymy o nowy plac zabaw na terenie Naszej Szkoły!
GŁOSUJEMY CODZIENNIE!
4 medale na finisz roku szkolnego
Szkolny związek sportowy chcąc zachęcić do sportowej aktywności pod koniec roku szkolnego zorganizował kilka z zaległych zawodów sportowych w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.
W badmintonie w kategorii dzieci drużyna dziewczyn w składzie M.Głuchowska i O.Pieknik (obie klasa 6a) zajęła 2. miejsce.
W mini piłce nożnej chłopaków drużyna w składzie L.Kurtz (4a),J.Tumiński (4c), M.Tomasik (4d), Piotr Kowalewski, W.Owdziej i V.Pylypchuk (wszyscy 5c), M.Salamończyk (6a), Ł.Czarnowski (6d), B.Król (7c), A.Zych (7d), F.Płotica (7e) zajęła 3. miejsce.
W badmintonie w kategorii młodzież drużyna dziewczyn w skłądzie M.Łukasiak i M.Tolsdorf (obie 8c) zajęła 2. miejsce.
W badmintonie w kategorii młodzież drużyna chłopaków w składzie M.Frątczak i M.Radzikowski (obydwaj 8c) zajęła 2. miejsce.
Gratulacje!!!
Poniżej pamiątkowe zdjęcia z zawodów...
7
Audycja w Polskim Radiu Dzieciom
Zwieńczenie XVIII Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Znane choć trochę zapomniane'' odbyło się 8 czerwca 2021 roku poprzez nagranie audycji w Polskim Radiu Dzieciom z laureatami tegoż konkursu, jak również Panią Dyrektor Naszej Szkoły, która gościła zwycięzców.
Posłuchajmy raz jeszcze...
W dniu 18 czerwca br. Naszą Szkołę odwiedził gość specjalny Pani Ewa Chotomska. Podczas Konkursu Recytatorskiego Pani Chotomska przyznała od siebie wyróżnienie dla jednej z uczestniczek Konkursu. Z tego tytułu Pani Chotomska dostarczyła nagrodę w postaci książki autorstwa swojej mamy, Pani Wandy Chotomskiej, a my przekażemy ją laureatce. Podczas spotkania został poruszony temat współpracy z Panią Ewą Chotomską w przyszłym roku szkolnym 2021/2022.
Za dwa lata okrągła rocznia Konkursu Recytatorskiego - dwudziesta. Będzie się działo...
Zapraszamy!
Profesor Witold Kieżun - PAMIĘTAMY
Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 12 czerwca 2021 roku zmarł w wieku 99 lat Profesor Witold Kieżun.
Ostatnią walkę w życiu przegrał ten niezłomny żołnierz Armii Krajowej batalionu „Gustaw”, pseudonim „Wypad”, weteran walk na barykadach Powstania Warszawskiego, wielki przyjaciel dzieci i młodzieży, którego sercu szczególnie bliska była Nasza Szkoła.
Był człowiekiem o niezwykle silnym charakterze, niepodważalnych wartościach moralnych oraz wysokiej kulturze osobistej. Aktywny do ostatnich chwil swojego życia pozostawił nam bardzo bogatą i interesującą biografię. Przez prawie dwa ostatnie lata był Prezesem Środowiska Batalionów „Gustaw” i „Harnaś” Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.
Mieliśmy przyjemność gościć Pana Profesora na dorocznym Święcie Szkoły w listopadzie 2019 r. Pamiętamy, jak drżącym ze wzruszenia głosem przekazał zebranym na sali słowa o miłości do Ojczyzny i wobec niej obowiązku oraz o roli, jaką ma do spełnienia kolejne pokolenie uczniów Naszej Szkoły.
Przesłanie Pana Profesora pozostanie za zawsze w naszych sercach.
Pamiętamy.
12.06.2021 r., w wieku 99 lat zmarł Witold Kieżun, pseudonim „Wypad”. W asyście wojskowej, z honorami należnymi kawalerowi orderu Virtuti Militari, spoczął na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.
Odszedł od nas „nasz Profesor”, pozostawiając nam wiele wspomnień ze wspólnie przeżytych doświadczeń oraz niezwykle bogatą biografię.
Uczestnik Powstania Warszawskiego, Oddziału Specjalnego Batalionu NOW-AK „Gustaw”, w stopniu podporucznika czasu wojny, zapisał się na kartach powstańczej historii jako żołnierz niezwykle odważny, przebojowy, inteligentny i obdarzony zdolnościami dowódczymi. Brał udział w zdobyciu Poczty Głównej, Komendy Policji, Kościoła Św. Krzyża i obronie Pałacu Staszica oraz w walkach na Woli.
W czasach pokoju kontynuował swoją niestrudzoną służbę ludziom jako wybitny ekonomista, naukowiec i wykładowca na wielu uczelniach w kraju i za granicą. Pozostawił dla przyszłych pokoleń 80 książek w czterech językach i kilkaset artykułów naukowych.
My, członkowie Środowiska Żołnierzy Batalionów AK „Gustaw” i „Harnaś” zawdzięczamy mu ocalenie od zapomnienia historii walk Powstańców z naszych dwóch batalionów. Przez kilka ostatnich lat pełnił zaszczytną funkcję Prezesa Środowiska.
Jako wielki przyjaciel młodych pokoleń, związany serdecznymi więzami m.in., z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 279 im. Batalionów AK „Gustaw” i „Harnaś”, uczył młodzież przy wielu okazjach, jak służyć Ojczyźnie, przekazując im wartości moralne i etyczne, którym pozostał wierny do końca życia.
Odznaczony został również Krzyżem Walecznych, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Armii Krajowej oraz Warszawskim Krzyżem Powstańczym.
Cześć jego pamięci!
W dniu 12 czerwca 2021 roku
odszedł na wieczną wartę
prof. dr hab.
Witold Jerzy Kieżun
ps. „Wypad”
major w stanie spoczynku,
żołnierz Powstania Warszawskiego 1944,
Oddziału Specjalnego "Gustaw-Harnaś".
Brał udział w akcjach zdobycia Poczty Głównej,
kościoła św. Krzyża, Komendy Policji.
Odznaczony Krzyżem Orderu Virtuti Militari V klasy,
Krzyżem Walecznych,
Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski,
Złotym Krzyżem Zasługi i innymi.
Więzień radzieckich łagrów.
Wielki Patriota, całe życie poświęcił Polsce.
Msza święta odbędzie się
w Bazylice św. Krzyża (Krakowskie Przedmieście 3)
23 czerwca 2021 roku o godz. 10.30,
po czym nastąpi wyprowadzenie do grobu
w Panteonie Żołnierzy Polski Walczącej
na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.
Pogrążeni w smutku
córka, syn, zięć, wnuki, prawnuki i rodzina
Pan Zdzisław Sobociński - PAMIĘTAMY
Z wielkim żalem informujemy, że w dniu 10 czerwca 2021r. zmarł Pan Zdzisław Sobociński. Miał 95 lat.
Odszedł od nas na „wieczną wartę” żołnierz Armii Krajowej, wieloletni przyjaciel Naszej Szkoły, człowiek skromny, życzliwy i wielkiego serca. Przez kilkanaście lat pełnił funkcję wiceprezesa Środowiska „Gustaw” i „Harnaś” Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.
Po raz ostatni mieliśmy okazję gościć Pana Zdzisława w szkole dwa lata temu na uroczystym zakończeniu roku szkolnego, kiedy zebrał gorące owacje jako bohater zwycięskiego wywiadu przeprowadzonego przez uczennicę klasy siódmej w ramach konkursu „Patroni wzorem młodych pokoleń”.
Pan Zdzisław walczył w czasie Powstania Warszawskiego w Grupie „Harnaś” w kompanii „Janusz”. Miał pseudonim „Wojtek”.
Nigdy nie uważał się za bohatera. Mówił, że było to dla niego oczywiste, iż trzeba ratować Polskę - bardzo dużo młodych ludzi stanęło wówczas do walki.
Był dumny, że mógł swoją powstańczą historię przekazywać kolejnym pokoleniom uczniów Naszej Szkoły.
Pamiętamy.
W dniu 10.06.2021r. zmarł Zdzisław Sobociński, ps. „Wojciech”. Miał 95 lat.
Skromny, uśmiechnięty, tchnący wewnętrznym spokojem i pogodą ducha, ale kiedy trzeba było, również i stanowczy - takim pozostanie w pamięci nas wszystkich.
Był żołnierzem Armii Krajowej, uczestnikiem Powstania Warszawskiego w stopniu kaprala. Należał do kompanii „Janusz” batalionu „Harnaś”. Brał m.in. udział w zdobyciu Komendy Policji i Kościoła Św. Krzyża oraz w walkach na Woli. Po kapitulacji Powstania był jeńcem stalagów. Po wyzwoleniu obozu kontynuował służbę wojskową w II Korpusie Generała Andersa we Włoszech.
Odznaczony został Krzyżem Armii Krajowej, Warszawskim Krzyżem Powstańczym oraz Krzyżem Partyzanckim.
Godny zaufania i odpowiedzialny, przez kilkanaście lat pełnił funkcję wiceprezesa Środowiska Batalionów „Gustaw” i „Harnaś”.
Wielką przyjaźnią darzył dzieci i młodzież. Był opiekunem harcerzy ze Szczepu 82 służących przy pocztach sztandarowych Środowiska. Często sam pełnił tą zaszczytną służbę.
Szczególne więzy łączyły go ze Szkołą Podstawową Nr 279 im. Batalionów Armii Krajowej „Gustaw” i „Harnaś” w Warszawie. Przez wiele lat uczestniczył w uroczystościach szkolnych i spotkaniach z uczniami, którym zawsze mówił, że przystąpienie do walk w Powstaniu Warszawskim było dla niego czymś oczywistym. Nigdy nie uważał się za bohatera. Spoczął w rodzinnym grobie na cmentarzu Służewieckim Nowym w Warszawie.
Uroczystościom towarzyszyła asysta wojskowa.
Pozostanie na zawsze w naszych wspomnieniach i naszych sercach.
Cześć jego pamięci!
DYPLOM - PHO3NIX ACTIVE SCHOOL
Komunikat - oddział dwujęzyczny
W dniu 10 czerwca 2021 (czwartek) o godzinie 9.00 odbędzie się sprawdzian predyspozycji językowych do oddziału dwujęzycznego w Szkole Podstawowej nr 279. Sprawdzian dotyczy uczniów, dla których zostało potwierdzone podanie, złożone w systemie rekrutacyjnym. Uczniowie na sprawdzian zgłaszają się przed wejście E (od strony parkingu szkolnego przy sali gimnastycznej) o godzinie 8.45, a następnie będą informowani o sali, w której odbędą sprawdzian. Przypominamy o zachowaniu wszystkich zaleceń sanitarnych w związku z COVID-19 (maseczki, dystans, dezynfekcja).
Wyniki konkursu „Poem for my Mum”
Z okazji Dnia Matki uczniowie brali udział w konkursie z języka angielskiego „Poem for my Mum”.
Organizator konkursu Edyta Talaga serdecznie dziękuje za przepiękne wiersze i gratuluje wyników!
I MIEJSCE
Helena P. (8c)
Sara D. (7c)
Piotr J.(8c)
Amelia K.-P.(5a)
II MIEJSCE
Kornelia A. (5b)
Poniżej treść wierszy konkursowych:
Helena P. (8c)
To the best mum ever, thank you so much,
You took care of me for much too long,
So loving and caring for us to share,
And filled with beauty what can`t be compared.
You are the world to me,
So steady and firm for me to succeed,
You have been here since the start,
I think it`s time to do my part.
MOM, spelt upside down, WOW,
You`re my super hero, POW POW!
I love you so much words can`t describe.
I am so grateful for everything you have done.
Sara D. (7c)
When I was little, I used to run in the park
At night, I've never been lonely in the dark
Two parents, life was easy, I want it again
And now everything is confusing in my brain
The world has changed a lot, it still changes more and more
It's not so easy to be alive anymore
The road goes up, I lose many people and things
But I still have you mom, It fixes my inner wings
It's true, we fight sometimes, but you still keep me safe
And the fact that you are with me, gives me great faith
I'm not strong enough to be alone so thank you
Thanks for not leaving me, I'll never leave you too
Piotr J. (8c)
I don’t remember myself when I was a baby, but she does.
She took many amazing pictures of us.
Many framed photos still hang on the wall,
Showing us together. I like them all.
Everyday she shows me world around me,
and teaches how to be a good and kind man,
it means a lot to me.
Now, when I am older I still need support.
She gives me it and understands a lot.
When I have a hard nut to crack,
I know, that I can come for to my beloved mum
Amelia K.-P. (5a)
My mom is my best friend
Sometimes she is impatient
But she is always helpful
And for that I am so grateful
No matter what I need
She always got a trick
To make my day so good
So good as it should.
For that I love my mom
Her smile is like the sun
When there is cloudy day
Her rays will find the way
To warm up my heart
I am thankful her for that.
Kornelia A. (5b)
I look ahead
and there are stars in the sky
among them I see the greatest
one that is you
I understand it's for me
you tire and toil so much,
because it takes a lot of work
before the children will grow up
Warszawska Karta Miejska
XVIII Dzielnicowy Konkurs Recytatorski - Laureaci
W dniu 12 maja 2021 roku odbył się online XVIII Dzielnicowy Konkurs Recytatorski pod hasłem „ZNANE, CHOĆ TROCHĘ ZAPOMNIANE - wracamy do poezji z czasów naszych babć, dziadków i rodziców”, którego, organizatorem była Szkoła Podstawowa Nr 279 im. Batalionów AK ,,Gustaw’’ i ,,Harnaś’’. W konkursie prezentowali wiersze uczniowie klas I-III z ośmiu szkół podstawowych w dzielnicy Praga Południe.
Uczniom przysłuchiwało się powołane jury w składzie:
- Pani Martyna Chuderska – pracuje w Polskim Radio, uwielbia dzieci, prowadzi dla nich audycje radiowe,
- Pani Ewa Chotomska – pisarka, autorka tekstów piosenek dla dzieci; założyła dziecięcy zespół FASOLKI, występowała w Tik – Taku jako Ciotka Klotka; już kolejny raz gości wśród jurorów konkursu,
- Pani dr Agnieszka Banach – logopeda, pracująca od lat z dziećmi, pomaga im pięknie mówić,
- Pan Grzegorz Kasdepke – autor książek dla dzieci - najbardziej znana to ta o przygodach Detektywa Pozytywki.
Jury wyłoniło następujących laureatów XVIII Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego:
I miejsce Michalski Tymoteusz SP Nr 135 wiersz Czesława Janczarskiego ,,Miasteczko’’
II miejsce Martyna Góźdź SP Nr 279 wiersz Mari Konopnickiej ,,O Janku wędrowniczku’’
III miejsce Juliusz Mielniczuk SP Nr 185 wiersz Jana Brzechwy ,,Żuraw i czapla’’
III miejsce Mikołaj Cieciorowski SP Nr 141 wiersz Agnieszki Frączek ,,Budzik’’
Wyróżnienie Pola Brzózka SP Nr 143 wiersz Stanisława Jachowicza ,,Chory kotek’’
Wyróżnienie od Pani Ewy Chotomskiej: Alicja Cieślak SP Nr 135, wiersz Wandy Chotomskiej ,,Kokoszki’’
Wielkie Gratulacje!
Wszystkie przewidziane nagrody dostarczone zostaną zwycięzcom Konkursu na koniec roku szkolnego do ich szkół. Jak również z lauratami Konkursu kontaktować się będzie się Pani Martyna Chuderska w celu zaproszenia do wzięcia udziału w audycji radiowej w Polskim Radiu Dzieciom.
Akcja Lato w Mieście
Projekt „Wiem, co jem”
Od 27.04.2021 rozpoczął się projekt m.st. Warszawy „Wiem, co jem” w Szkole Podstawowej nr 279.
Uczniowie w ramach projektu biorą udział w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez „Little Szef” i Fundację SOK. Warsztaty opierają się na przygotowywaniu samodzielnie przez uczniów potraw. Samodzielne przygotowanie potrawy to jedna z ważniejszych umiejętności, którą każde dziecko powinno nabyć.
Warsztaty kształtują prawidłową postawę żywieniową, jak również zachęcają do zdrowego stylu życia.Projekt realizowany jest w klasach II i III.
Konkurs Recytatorski
- 8
Zbiórka charytatywna
Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 5b wraz ze Szkolny Wolontariusz zbierają dla DZIECIAKÓW - SŁODZIAKÓW z Domu Dziecka nr 2 im. Dr Janusza Korczaka w Warszawie słodkości i artykuły kosmetyczne.
Dom Dziecka przyjmie każdą ilość:
- słodyczy
- artykułów kosmetycznych, pielęgnacyjnych dla dzieci i młodzieży.
Pamiętajmy o tym, że nasz mały gest może sprawić wiele radości potrzebującym dzieciom!
Pudełka na artykuły umieszczone zostały na łączniku przy wejściu E oraz w świetlicy głównej.
Czas zbiórki: 04.05 - 31.05.2021r.
Każdy z Was jest siewcą!
Dobrzy ludzie zewsząd dobre ziarno idą siać
Rzucają je w ciemność
Mając pewność, że komuś może światło dać
Każdy z Nas...
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie