• Akcja "Realizuj marzenia" - prosimy o głosy.

• Prosimy o glosy!

Nasi wolontariusze zrealizowali drugie zadanie pod hasłem „REALIZUJ MARZENIA”.
            Niniejsza inicjatywa oraz SZKOLNA ŁAWKA PRZYJACIÓŁEK powstała w ramach konkursu edukacyjnego.

Dnia 31.03.2023 można głosować na naszą szkołę.

Aby oddać głos wystarczy:

1.Kliknąć w poniższy link ,

2. Odnaleźć naszą szkołę (175# Szkoła Podstawowa nr 279 im. Batalionów AKWarszawa) oraz zagłosować

3. koniecznie potwierdzić swój głos klikając link w mailu.

Dziękujemy i zapraszamy do szkoły na naszą uskrzydloną ławkę. Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom wiele dziewczyn uwierzy we własne możliowości wy REALIZOWAĆ MARZENIA.

Poniżej link do informacji dotyczącej akcji oraz miejsce, gdzie można oddać głos.

• Wyniki Konkursu "Mistrzyni Szymborska"

• Wyniki konkursu fotograficznego "Mistrzyni Szymborska"

I miejsce: Weronika M. klasa 4a

Wyróżnienie: Julia R. klasa 8e

Dziękuję za udział i gratuluję zwyciężczyniom!

Wioleta Góraj

• XX Szkolny Konkurs Recytatorski

• XX Szkolny Konkurs Recytatorski odbył się 23 marca 2023r.Poniżej laureaci  Szkolnego Konkursu Recytatorskiego , to oni Antoni R., Weronika K., Ignacy G.) będą reprezentować Szkołę podczas XX Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego, który tuż, tuż.... bo to już 20 kwietnia 2023 o godzinie 9.30.

I miejsce - Antoni R.- wiersz pt.,, Stefek Burczymucha- kl. 1c

II miejsce - Weronika K.- wiersz ,, Pani Twardowska-kl.3a

III miejsce- Ignacy G.- wiersz ,, O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci- kl. 2a

Wyróżnienie:

Konstanty K. - wiersz ,, Entliczek - Pentliczek -kl.1a

Polina S. - wiersz ,,Zaraz- kl.3a

Kinga K. - wiersz ,,Phaaw- kl.3b

Alicja K - wiersz ,, Kurczę blade- kl.1d

Gratulujemy !

• Konkurs!

• Przymierz Okulary Czasu i napisz co zobaczyłeś!

Drodzy Uczniowie, zachęcam do udziału w konkursie. Szczegóły na plakacie. Termin zgłoszeń - 31 marca. Wykaż się kreatywnością! Gotowe prace można konsultować u Pani Wiolety Góraj. Do dzieła!

• Światowy Dzień Zespołu Downa

• 21 marca, jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zespołu Downa. Tego dnia zwanego również Dniem Kolorowej Skarpetki uczniowie założyli do szkoły dwie różne, niepasujące do siebie pary skarpetek. Młodsze dzieci wykonywały prace plastyczne – plakaty, rysunki, rozwiązywały gry logiczne "sudoku". W niektórych klasach wychowawcy przeprowadzili pogadanki podejmujące tematykę tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób dotkniętych Zespołem Downa. Warto wiedzieć, że Światowy Dzień Zespołu Downa jest świętem ustanowionym w 2005 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Down Syndrome International w celu budowania świadomości na temat tego, czym jest ZD. Data obchodów jest symboliczna. Nieprzypadkowo przypada ona na 21. dzień 3. miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy trzeci chromosom w 21. parze powoduje występowanie tej wady genetycznej.

• Wyniki dzielnicowego konkursu plastycznego pt. ,,Spacer po Pradze Południe"

• Oto wyniki dzielnicowego konkursu plastycznego pt. ,,Spacer po Pradze Południe" organizowanego przez naszą szkołę. Serdecznie gratulujemy laureatom! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i udział w konkursie.

Dokładne informacje dotyczące  wystawy prac w Terminalu Kultury Gocław oraz wręczeniu nagród zostaną udostępnione na stronie szkoły, a także  przekazane każdej placówce pocztą elektroniczną.

• Projekt edukacyjny „Na ratunek dzieciom w Rogu Afryki”

• Nasza szkoła uczy wrażliwości i zachęca do niesienia pomocy potrzebującym. W ramach współpracy z UNICEF dołączyliśmy do akcji „Na ratunek dzieciom w Rogu Afryki". Uczniowie podczas lekcji na podstawie scenariuszy przygotowanych przez UNICEF dowiedzieli się z jakimi problemami zmaga się region Rogu Afryki i w jaki sposób UNICEF niesie tam pomoc humanitarną. Uczestnicy warsztatów wspólnie tworzyli plakaty promujące akcje pomocową.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z działalnością UNICEFU oraz do wsparcia np. poprzez przyłączenie się do akcji „Prezenty bez Pudła”. Pomoc jest realna, ponieważ zakupione produkty zostaną wysłane tam, gdzie są najbardziej potrzebne.

• Eduelo

• Nasza szkoła Korzysta z platformy Eduelo www.eduelo.pl .  Zarówno dzieci w domu mogą świetnie się bawić podczas rozwiązywania quizów, podejmowania pojedynków wiedzy z rówieśnikami, oglądania filmów edukacyjnych jak również w szkole możemy powtórzyć wiadomości, sprawdzić swoją wiedzę czy ją poszerzyć korzystając z dodatkowych zasobów platformy, zgodnych z podstawą programową MEN.

Zarówno z całą klasą jak i indywidualnie- to nauka przez zabawę.

Aby umożliwić swoim uczniom sięganie po więcej, wzięliśmy udział w konkursie, w wyniku którego nasza szkoła do 11.04.2023 korzysta z testowego Konta Premium dla szkół. Walczymy dla Was o więcej!

• Prezentacja "Powstanie styczniowe w literaturze polskiej".

• Klasa 6a uczciła 160 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Oprócz informacji na temat przebiegu przewrotu w 1863 roku jego zasadności i przywódców uczniowie poszukiwali w twórczości polskich pisarzy nawiązań literackich. W wyniku czego powstała przepiękna prezentacja: "Powstanie styczniowe w literaturze polskiej".